islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty20%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty7%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty7%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty7%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty7%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty7%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty7%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty37%[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Empty
21022014
Mesazh[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike

[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   Xhamia10
Qytetarët besim më të madh kanë në Armatën, bashkësitë fetare dhe presidentin e shtetit, ndërsa më pak në gjyqësi dhe në partitë. Nga politikanët besim më të madh ka kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, tregon anketa që e zbatoi Qendra për hulumtim dhe krijim të politikave gjatë shkurtit. Sipas rezultateve të anketës, 67 për qind e të anketuarve janë shprehur se besojnë në Armatën, 60 për qind në bashkësitë fetare, 54 për qind në presidentin e Maqedonisë, 49 për qind në polici dhe 43 për qind në Qeverinë e Maqedonisë. Vetëm 24 për qind besojnë në partitë politike, 32 për qind në gjyqësi, ndërsa 40 për qind në BE dhe në media. Nga liderët politik nga blloku shqiptar besim më të madh ka kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti me 12 për qind, Menduh Thaçi me 9 për qind. Nga blloku maqedonas ka kryetari i VMRO-së Nikolla Gruevski për të cilin janë shprehur 42 për qind e të anketuarve, ndërsa pas tij vijojnë Liljana Popovska dhe Stevço Jakimovski me 23 për qind edhe Andrej Zhernovski me 19 për qind. Për liderin e partisë më të madhe opozitare Zoran Zaev janë shprehur 14 për qind e të anketuarve dhe Lupço Zikov me 7 për qind. Hulumtimi është zbatuar përmes anketës telefonike ndaj shembullit reprezentues prej 1.584 të anketuar në periudhën prej 8 deri më 13 shkurt. Hulumtimi është në suaza të projektit të përkrahur nga BE-ja “Partneritet për të drejtë qeveritare të hapur të dish në EJL”. :
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike   8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike :: Komentet

No Comment.
 

[Analiz] Në Maqedoni më shumë u besojnë bashkësive fetare se partive politike

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: