islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty20%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty7%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty7%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty7%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty7%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty7%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty7%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty37%[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Empty
MesazhTitulli: [Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën    [Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën EmptyWed 19 Feb 2014 - 14:23

[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën Senzor10
Pentagoni është duke zhvilluar një sensor (mikroçip) për implantim në tru me qëllim të rivendosjes së kujtesës pas traumave dhe dëmtimeve në kokë, njoftojnë mediat.Zhvillimet e Agjencisë së Projekteve Hulumtuese të Avancuara të Mbrojtjes të SHBA-së (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) do të mund të përdoren edhe në trajtimin e demencës së pleqërisë dhe sëmundjes së Alzheimerit. Tashmë ekzistojnë implantet Metronic inc., që përdoren për stimulimin e thellë të trurit me qëllim të lehtësimit të disa simptomave të sëmundjes së Parkinsonit dhe çrregullimeve të tjera neurologjike.:
 


Allahu ju shperbleft per postimin.
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Teknologji] Zhvillohet sensori që kthen kujtesën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: