islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER)   [Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) EmptySun 16 Feb 2014 - 12:00

[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) 1618528_1442256759336727_1880506019_nOperacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER)

Dijetari Dr. Muhamed Hasani, Allahu e ruajt, thotë: Mu betua një mjek nga Kajro të cilin e njoh dhe më tha: Shejh Muhamed, prej asaj më të çuditshmes që e kam parë në jetën time është se një ditë në spital na erdhi një hafëz i Kuranit që ta kryen një operacion. Njeriu i kishte tejkaluar të gjashtëdhjetat, mjekra e tij ishte zbardhur kurse fytyra i ndriçonte dhe i shkëlqente. Kur i veshi rrobat e operacionit filloi të qan dhe i thash: Pse po qan?! Mashalla, ti je hafëz i Kuranit, fytyra jote shkëlqen dhe ti je imami jonë.

Më tha: O biri im, pasha Allahun unë nuk qaj nga frika e vdekjes apo nga frika e operacionit. - Subhanallah! Po pse po qan?! – i thashë.

Pasha Allahun, unë u interesova se sa do të zgjatë operacioni dhe më thanë se ka mundësi të zgjat më shumë se katër orë!

Po. Ka mundësi që operacioni të zgjat katër, pesë apo gjashtë orë – iu përgjigja.

Elhamdulilah, tha plaku.

A je i frikuar – e pyeta?! Më tha: Jo, jo! Mirë, atëherë pse po qan?!

Plaku më tha: Pasha Allahun, po qaj se sot nuk do të mundem ta lexoj pjesën që e kam të caktuar nga Kurani.

Sa lexon nga Kurani brenda një dite?! – i thash.

Allahu është meritor që unë ta përfundoj leximin e Kuranit çdo tre ditë. Pra, unë në dite lexoj nga dhjetë xhuza. Mirëpo tash po frikohem se nuk do të mundem ta lexoj pjesën e caktuar ditore të Kuranit.

Mjeku tha: Në vetvete ndjeva turp dhe nënçmim të madh ... njeriu në operacion frikohet se do t'i ik leximi i Kuranit!! Ai i sëmurë kurse unë shëndoshë e mirë! Ka mundësi të kalon një javë apo dy javë apo një muaj dhe nuk e lexoj një ajet nga Libri i Allahut!! Plaku më shikoi dhe më tha: O biri im?!

I thashë: Po urdhëro?

Dëshiroj t'i fali dy rekate dhe kur të më vendosni në vendin ku do të më operoni ju lutem të më lini një orë të plotë që ta lexoj pjesën e caktuar të Kuranit. Pasi që të kalon një orë le të vjen mjeku dhe le të më japin anestezionin dhe e lus Allahun që të na jep mua dhe ty sukses në këtë operacion!

I thashë u krye, me lejen e Allahut.

E vendosem në sallë të operacionit dhe e lamë të rrinë një orë. Plaku ishte hafëz dhe me meritën e Allahut filloi të lexon Kuran dhe pasi që kaloi një orë iu afrua mjeku dhe ia dha anestezionin dhe e humbi vetëdijen. Mjekët tjerë iu afruan ta operojnë dhe pasha Allahun shejh Muhamed, plaku gjatë tërë operacionit lexonte Kuran edhe atë me zë të lartë. Pasha Allahun, nuk u ndalte duke e lexuar Librin e Allahut edhe pse nuk ishte në vetëdije.

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] Operacioni i një Hafëzi të Kuranit! (ALLAHU-EKBER)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: