islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty20%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty7%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty7%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty7%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty7%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty7%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty7%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty37%(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Empty
MesazhTitulli: (Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar   (Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar EmptyMon 23 Dec 2013 - 12:51

(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar Zemra10 Zemra e te varfrit i ngjan nje dhome te mbushur me tym
Fatma Hale Liman

Nje femije, qe sapo kishte arritur moshen e lojes, ishte ulur ne rruge,te dera e shtepise.Vetem po t'i shikoje majat e kembeve dhe mospjesemarrjen ne lojen e femijeve,kuptohej se kishte nje hall.
nn
Nese nje djale eshte shume grindavec ne gjimnaz ose eshte shume i mbyllur ne vetvete, do te thote qe e ka nje problem.

Nese nje grua nuk shkon ne shetitjet e familjes, nuk merr kenaqesi nga bisedat,qan here pas here, ul koken dhe mendon thellesisht, d o te thote qe e ka nje hall.

Nje femije eshte ulur ne shkalle,e ka vene koken mes dy duarve dhe ri poshte i menduar, lart nga dritarja degjohen zerat e grindjeve...Gruaja bertet:

"U lodha, u merzita...U bene dite qe vjen ne shtepi me duar bosh!...Paataj me pyet: " Cfare ke gatuar?!" Cfare ke sjelle qe te gatjaj?! Vallahi nuk me ka ngelur me force, do ta vras veten! Mjaft me!..."

Kur burrit i thuhet: "Cfare ke sjelle,qe te gatuaj?" kushedi cfafe furtunash shperthejne ne boten e tij te brendeshme?! Cdo dite del nga shtepia me.shpresen se do gjeje nje pune.Dyert ne te cilat troket, i mbyllen perpara fytyres...Te kthehet ne shtepi duarbosh apo te rrije rrugeve,deri ne mes te nates dhe te shkoj ne shtepi,pasi femijet te kene fjetur? Si mund t'i thote familjes e cila e pret me shprese: "Edhe sot nuk kam sjelle gje!"?

Mesuesi kerkon lapsa me ngjyra, leter punedoreje.
Ne klase do te behet aktivitet ne oren e punes se dores... Si t'ia thote tani femija keto babait? Qendron i menduar te dera e shtepise...Nuk eshte i kenaqur,qe te luaj dhe te argetohet me shoket...

Vjen dimri: ky i bekuar nuk eshte armik i te varferit,por te varferit brengosen me shume kur vjen ai...Si do te ngrohet shtepia? Femijeve u jane vjetersuar cizmet,u jane shkurtuar palltot. Si do t'ua blejme te rejat?

Tashme halli i gruas nuk eshte te veshja dhe shetitja.Si do te paguhet qiraja e shtepise, fatura e energjise elektrike dhe e ujit?! Vaji mbaroi,orizi poashtu, miell nuk ka,edhe gazi u konsumua.Ka fshehur dy-tre kokrrat e fundit te ullirit,qe do t'ia jap djalit ne mengjes para se te shkoje ne shkolle...

Nje i ri ne vorbullen e varferise,nese nuk eshte shpirterisht i formuar,kushedi sa mund.te rebelohet ne shtepi.Vecanarisht te rite e diteve te sotme jane shume pa fat...Sepse gjuha e diteve te sotme eshte ne anen e te pasurve...Me cfare syri e shikon babane ai djalosh ne nje bote ku mendohet se personin "e ben njeri" pasuria?! Kushedi sa kushton ne syte e femijes se tij nje baba qe nuk ka mundur te zoteroj asgje?

Si mund t'u tregohet femijeve se cfare eshte "te qenit burre" ne nje shoqeri ku burreria eshte e barabarte me poziten, shtepine,makinen,vilen, apo ne kete bote,ku njerezit i krahasojne vlerat e njeri-tjetrit me ato qe zotrojne? A mund te deshirojne te rinjte nje zemer te pasur ne kete bote, kur kafshet te ulen ne krye te vendit dhe kur te mos respektohen zemergjeret? A nuk mendojne ata: " Te behemi menjehere te pasur,te vjedhim,te perplasim,te behemi pasanik, cfare eshte virtyti?“

Nese sot varferi konceptohet si turperuese, a nuk ka ndikim perplasja e mendimeve te shoqerise? Valle, cfare vlerash te bukura shiti per te mare kete mosvleresim?

"Ai qe nuk ka para,nuk ka miq!.."thoshte nena ime...Paraja dhe miqesia,cfare lidhjeje ishte kjo?..
C'menyre kendveshtrimi ishte kjo?Kush e ka vendosur ne mendjen e shoqerise kete bindje?

Nese Hz.Mevlana do ta kishte shprehur sot kete thenie: "Pashe shume roba,brenda te cilave nuk kishte njerez,pashe shume njerez,qe nuk kishin rroba per te veshur.",sigurisht njerezit do te qeshnin. Por, ngaqe ne kohen kur eshte thene kjo fjale rroba nuk kishte fame, eshte me se e qarte se ai eshte ahprehur i qete...

Nuk dihet se cila eshte urtesia, por kurre nuk kam pare shoket e mi te varfer,te cilet baballaret i kishin te papune, te grindeshin dhe te rebeloheshin ne shtepite e tyre. Ata ishin shume te ndjeshem dhe mendonin per prinderit me shume se per veten e tyre.

Kam pare shume qe punonin ne vere duke shitur simite,uje dhe duke punuar prane tezgjeve. Nuk kishin turp;nese njeri nga shoket merrte ndonje gje nga mensa,largoheshin nga ai dhe nuk tregonin me veshtrime se iahin te uritur.Hallet e tyre ishin me te thella se sa te te tjereve...

Mesuesi kishte thene:
"Duhet te blini librin e testit."
Valle, sa kushton? Si do t'ua them kete atyre te shtepise? Ne femijerine time femijet ne pushimet verore mesonin Kuranin ne xhamite prane dyqaneve te baballareve te tyre; kur mbaronte mesimi, vraponin ti ndihmonin te dyqani. Si te shkojne tani ne komplekset industriale,si te mesojne se si i fitojne parate baballaret e tyre?

Te rinjte dhe femijet frikesohen se mos grindjet qe shtohen ne shtepi me shume nga varferia,e shperndajn familjen,sic keputet peri i tespiheve dhe kokrrat shperndahen rreth e rotull me shpejtesi.
Zonja e shtepise gezohet kur burri vjen ne shtepi me djart plot,por, kur phnet nuk ecin dhe burri fillon te kthehet duarbosh ne shtepi,asaj i iken gazi dhe i fiket lumturia.Edhe ajo frikesohet nga shperndarja e kokrrave te tespiheve,pasi te keputet peri....Vazhdon

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
(Teme islame teper interesante) Zemra e te varferit i ngjan nje dhome te mbushur me tym! Mos e leni pa lexuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: