islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty96%Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty0%Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty0%Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty0%Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty1%Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty2%Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Eselam
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 09/12/2013

Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit?   Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptySat 14 Dec 2013 - 23:46

Selam Alejkum pyetja ime eshte se kam problem me gruan arsyet jane se nuk ka respekt ndaj me je aspak, ka gjelozi te pa arsyeshme ndaj meje, i ben punet e shtepis ateher kur te don vet aspk nuk ka program te puneve te shtepis por vetm se kur don ajo vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum.   Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit? EmptyWed 18 Dec 2013 - 14:44

Selamun Alejkum.
Sa i takon respektit bashkshortor Allahu xh.sh ka vënë ligje në Kuranin Fisnik, ku cek obligimet e burit ndaj gruas si dhe anasjelltas ku un shkurtimisht do ti ceki disa nga këta ajete ( 30/21, 2/222 223, 4/128, 4/19-21, 4/34, 58/1-4,)
Poashtu ka edhe shum Hadithe të Muhammedit a.s. i cili flet mbi obligimet bashkshoretorë ku në një hadith thot: Sikurse të ishte e lejuar që njeriu ti bëj dikujt tjetër Razz përpos Allahut xh.sh do ta kisha urdhëruar që gruaja ti bëj Razz burit te saj.
Mirëpo kjo nuk don të thot se vetëm ajo ka obligime ndaj burit, por edhe buri ka obligime ndaj gruas së tij, të kujdeset për furnizimin e saj dhe të fëmijve, në veshmbathje,  të jen të but ndaj garve te tyre.
Perderisa Muhammedi a.s. mbajti hutben e lamtumirës në Arafat ndër të tjera tha: Me i mir prej jush është ai qe sillet më mir me gruan  e tij.
Qellimi i marteses është që njeriu të jetoj at jet që ua ka caktaur Allahu xh.sh. me pëlqimin e të di palëve, të ken respekt butësi  sjellje dhe të jen nga ata që martesa ti afroj kah rruga e Allahut xh.sh e jo ti largoj
Si përfundim shpresoj se edhe ju do gjeni gjuhen  e mrikuptimit në vend të përcarjes, të respektit në vend të euforis, të mirkuptimit në vend t acarimit.
Allahu ju dhëntë resepkt te mirësjelljes suaj.
Me respekte.
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje hoxhes: Mosrespektimi i gruas ndaj burrit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: