islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty20%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty7%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty7%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty7%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty7%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty7%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty7%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty37%Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) Empty
MesazhTitulli: Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete)   Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete) EmptySat 16 Nov 2013 - 23:52

Pejgamberi salallahu aleji we selem ka thene : "Me te miret nga ju jane ata qe kane moral me te larte"


"Besimin me te plote kane ata qe kane moral te larte" (Trasmeton Titmidhiu)

"Nuk ka dicka me te rende ne peshoren ne Diten e Kijametit se morali i larte" (Trasmeton Tirmidhiu)

"Pronari i moralit te larte arrin graden e atij qe falet dhe agjeron" (Trasmeton Tirmidhiu Hadithi esht garib)

Eshte profeti salallahu aleji we selem per vepren e cila me se shumti e fut njeriun ne xhenet,e Ai ka thene: 

"Devotshmeria dhe morali i larte"(Trasmeton Tirmidhiu)

Trasmetohet nga Abdullah Ibn Mubareku i cili e ka pershkruar moralin me fjalet :te jesh fytyrecelur,te besh 

pune te mira dhe te pengosh te keqen"(Trasmeton Tirmidhiu ne sunetin e tij)

Allahu subhanehu we teala thote: Ata te cilet e permbajne zemerimin dhe ata te cilet e falin njeri 


tjetrin ,vertet Allahu i do shum mirepunuesit"(Ali Imran)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Morali i larte..te con ne xhenet..( Hadithe dhe ajete)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: