islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty96%[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty0%[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty0%[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty0%[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty1%[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty2%[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Empty
29102013
Mesazh[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!!

[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! Mashtrimet-e-shejtanit-te-mallkuar
1. Nuk bëhet gjë përnjëherë,
2. Jemi akoma të rinj,
3. Zoti shikon pastërtinë e zemrës,
4. Pasi të dal në pension,
5. Nuk duhet t’ju përshtatet koha juve, por ju kohës,
6. Nuk hyhet në mes Zotit e njeriut,
7. Pas gjithë këtyre mëkateve është vështirë të të falë Zoti,
8. Mus u mendo shumë se e humbet fillin fare,
9. Ne pasi të digjemi një kohë në Xhehennem, do të dalim se do të dalim në Xhennet,
10. Nuk bëhet gjë, Zoti të falë,
11. Neve kështu na kanë mësuar të parët tanë,
12. Kini kujdes mos t’ju mashtrojnë me fjalë ata të prapambeturit.
Allahu xh.sh. na ruajtë të gjithëve nga mashtrimet dhe kurthat e shejtanit të mallkuar, Amin!

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!! :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] 12 fjalët ‘magjike’ të shejtanit të mallkuar!!!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: