islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty96%[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty0%[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty0%[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty0%[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty1%[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty2%[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! Empty
23102013
Mesazh[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë!

[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! (u84u)musliman%20bemires
Kur myslimanët i shqiptojnë tekbiret e bajramit me zemër, ashtu si i shqiptojnë me gjuhë, do ta ndryshojnë rrjedhën e historisë.
Kur myslimanët tubohen rreth të drejtave të tyre, sikur që tubohen rreth Qabës, askush nuk do ta merr guximin për ti sulmuar.
Kur të gjithë qëndrojnë në një saff (resht) pas një udhëheqësi, sikur në namaz, askush nuk guxon t’i dal në rrugë.
Kur të takohen me shpirtrat e tyre, sikur që takohen me duart e tyre, do ti çrrënjosin të gjitha arsyet e mos bashkimit dhe përçarjes.
Kur të buzëqeshin shpirtrat e tyre, sikurse buzëqeshin buzët e tyre, do të jenë populli më i lumtur në botë.
Kur e sakrifikojnë egot e tyre, sikur që i sakrifikojnë kurbanet e tyre, çdo ditë e tyre do të jetë bajram.
Kur ia dëshirojnë tjetrit atë që ia dëshirojnë vetës, do ta përhapin dashurin dhe çrrënjosin urrejtjen.
Kur të zbukurohen me moral më të mirë, njashtu si zbukurohen me rroba më të bukura, do të jenë populli më i bukur në botë.
Kur ta pastrojnë mallin e vet me zekat, me vet dëshire, s’do të mbetet asnjë i varfër.
Kjo është një thirrje për të menduar, pastaj ndryshuar, sepse neve nuk na takon të jemi ndryshe pos si dëshiron Allahu xh.sh. nga ne: “Ju jeni populli më i dobishëm, i ardhur për të mirën e njerëzve…”
Ta përmirësojmë vetën tonë në mënyrë që Allahu xh.sh ta përmirësojë gjendjen tonë: “Allahu nuk e ndryshon gjendjen e një populli, derisa ata të ndryshojnë vetveten.”
Përshtati N.A

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë! :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Kur myslimanët bëhen myslimanë të vërtetë!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: