islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia)   [Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 22 Oct 2013 - 15:19

[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) Italy-verona-300x240Në një prej qendrave islame në Itali, sheh një djalë italian që Allahu i ka dhënë bukuri, kishte mjekërr dhe fytyra e tij ndriçonte si margaritar.
Emri i tij ishte Ahmed.
Si erdhi në qendrën islame, dhe cili është tregimi i tij, rrëfehet Ahmedi në veten e parë. Jetoja në qytetin e Milanos dhe atëherë isha 23 vjeçar. Jet oja në errësirën e injorancës, trashëgova nga babai i cili vdiq, një shumë të madhe parash, pallate, fabrika dhe vetura luksoze, sa që llogariteshim prej familjeve të pasura në Itali.
Në pallat jetoja vetëm me nënën dhe motrët time. Asnjë ditë të jetës time nuk e kaloja pa femra të reja, gjitha llojet e drogave dhe alkool. Kur kthehesha në pallat duke qenë i dehur, e gjeja nënën time para meje duke më pritur, filloja ta godisja fortë, shkoja në dhomën time dhe flija. Kështu veproja sa herë që kthehesha, ndërsa nëna filloi të fshihet nga unë derisa të kthjellem. Kur dilja nga shtëpia me veturen time të shtrenjtë, tek porta takoja dhjetëra vajza prej atyre më të bukurave që donin të vinin me mua, dhe kënaqesha me atë që e kishte fat ta zgjedhja për at ditë, ndërsa në ditën tjetër e ndërroja.
Megjithëkëtë nuk ndihesha i lumtur asnjë ditë, përkundrazi ndihesha i mërzitur, sikur gjoksi më ngushtohej, kisha një fytyrë të zymtë dhe i nervozuar. Një ditë dola në një kafiteri në kohën e drekës, nuk deshta të marr asnjë prej vajzave me vete, bleva një gazetë dhe porosita një kafe. Derisa po lexoja gazetën në terracën ku afër kalonin njerëzit, një njeri qëndronte pas shpinës sime i heshtur.Unë nuk ktheva kokën, sepse ai kërkonte nga unë t’ia jap 100 lira borxh, të cilat pas një muaji do të mi kthente. Njëqind lira italiane nuk vlejnë aspak.
Prap se prap nxorra 100 lira dhe ktheva dorën prapa që t’ia dhuroj duke mos kthyer kokën fare në drejtim të tij, dhe kërkova nga ai të ikë menjëherë pasi i kisha mërzi lypësit. Vazhdova kështu dhe pas një muaji, isha në të njejtën kafiteri duke pirë kafe si zakonisht, kur ja i njejti njeri i cili pat vendosur dorën e tij pas shpinës time. Ishte vigan, me mjekërr të madhe të bardhë dhe mes nesh fillo dialogu.
Ahmedi: çka dëshiron? Njeriu: huazova nga ti 100 lira para një muaji. A nuk e kujton? Ja, merri. Këto janë të hollat e tua dhe nxorri 100 lira.
Ahmedi: (me nerovizizëm). A je i çmendur ti, o i marrë! A e din se ai që merr këtë shumë të thjeshtë nuk e kthen prap edhe nëse e ka marrë borxh? Njeriu: (ia kthen me qetësi). Po, por feja ime më urdhëron ta kthej borxhin, edhe nëse është në shumë të vogël.
Ahmedi: (i hidhëruar). Cila është feja yte? Njeriu: Islami.
Ahmedi: Islami!!! Por, islami është fe e vrasjeve, derdhjes së gjakut, terrorizmit dhe prapambeturise. Njeriu: Islami është rrugë e jetës dhe lumturisë për atë që e praktikon ashtu si duhet dhe drejtë.
Ahmedi thotë: Dëgjova fjalën “lumturi” nga njeriu që iu kishte zbardhur mjekrra, ndërsa në fytyrën e tij kishte një buzëqeshje që do të doja ta shpenzoja gjithë pasurinë . Thash në vete do të shpenzojë gjithë pasurinë që të paktën të ndjehem vetëm një herë i lumtur dhe i kënaqur sikurse ky. Në dorën e tij pashë një libërth dhe e pyeta çka është ajo? Njeriu: disa fjalë rreth islamit.
Ahmedi: I morra nga dora e tij dhe i thash: a mund t’i lexoj? Njeriu: Po, ajo është e ytja. Ahmedi: shkoi dhe nuk e ktheu kokën, ndërsa unë e thirra dhe e pyeta: a banon këtu afër? U përgjigj: po.
Ahmedi: ky është vetëm një libërth. Dua të lexoj më shumë. Njeriu: çdo ditë do të të sjellë nga një libërth të ri që flet rreth islamit po në këtë vend, derisa ti të pish kafen tënde.
Ahmedi filloi t’i kushtojë rëndësi të madhe prezentimit në ate kafiteri ashtu që të lexoj libërthin e ri rreth islamit. Ahmedi ishte i rregullt në kafe, dhe pasi lexoi dhjetë sosh përafërsisht, Allahu ia hapi gjoksin dhe pranoi Islamin në qendrën islame duke dëshmuar dy dëshmitë.
Ahmedi: ndërrova emrin në Ahmed, dhe fillova të mësoj fenë islame dhe ta praktikoj metodologjinë e tij. Nëna ime filloi të sheh ndryshim në mua, sepse kur futesha në pallat shkoja drejt në dhomën e saj, dhe në vend që ta godisja, siç bëja herave të tjera, e puthja dhe kështu veproja sa herë që e takoja. Një ditë më ndaloi dhe e frikësuar më pyeti: çka po ndodhë me ty biri im? Ndërkohë që ajo po shihte se mjekrra fillonte të rritej dita-ditës në fytyrën time. E pyeta : pse po merakosesh nëna ime? Nëna ma ktheu: më pare kur futeshe në pallat me godisje, ndërsa tash më puthë duart dhe kokën time. Po bën kështu çdo ditë. Ka ndodhur diçka?
Ahmedi: po. Kam hyrë në fenë Islame. Nëna: feja të ka urdhëruar të më puthësh mua?
Ahmedi: Po. Dhe më ka urdhëruar të bej bamirësi ndaj teje. Nëna më tha: dua të hy në këtë fe? Nëna ime pranoi islamin, kryqi i varur në mur u zëvendësua me emrin e Allahut, bleva një Kur’an të përkthyer në gjuhën italiane dhe e vendosa atë në dhomën time. Një ditë prej ditëve posa u futa në dhomën time pashë motrën që po lexonte Kur’anin me vëmendje dhe çudi…, dola e ajo as që më vërejti. Hyri në islam pa i thënë unë asnjë fjalë. Për çudi, posa hyra në fenë islame dhe fillova ta praktikoj atë, mu largua dëshira për drogë dhe alkool pa shkuar në spital apo ndonjë vend tjetër. Kështu që mësova se islami pastron dhe shlyen të kaluarën, m’u shtua besimi dhe bindja dhe u kapa fortë për Allahun.
Ahmedi i hidhëruar thotë: kam kaluar jetën time në kënaqësi, epshe dhe kufër, ndërsa armiqët e islamin bënin kurthe për muslimanët, e luftonin fenë e Allahut, shkaktonin fitne, dhe shpifnin për Allahun. Pasi kam kuptuar të vërtetën do ta shpenzoj gjithë pasurinë time dhe jetën që më ka mbetë për përhapjen e Islamit në Itali edhe nëse këtë e urrejnë mosbesimtarët.
Tregon: Shejh Halid Beker
Përshtati: Valdet Kamberi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) Empty
MesazhTitulli: Re: [Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia)   [Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia) EmptyTue 22 Oct 2013 - 20:06

Allahu i udhezofte gjithe njerezit qe jetojne ne kete neneqielle. Padyshim lutjet me te perzemerta i drejtojm Allahut azzewexhel per muslimante qe Allahu ti udhezoj dhe t'i  kthej ne vendin ku ishin me pare!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] Nga dehja shpirtërore e Ahmedit në ëmbëlsinë e besimit (rrëfim nga Italia)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: