islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty20%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty7%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty7%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty7%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty7%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty7%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty7%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty37%[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt Empty
19102013
Mesazh[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt

[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt (u186u)noam-chomsky
Gjuhëtari, sociologu dhe filozofi i njohur amerikan Noam Chomsky ka insistuar se askush nuk mund të shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt. Ai kritikoi grusht shtetin ushtarak i cili rrëzoi presidentin e Egjiptit Muhamed Mursi. Ai tha se autorët e grusht shtetit janë duke bërë një gabim të madh .
Profesori amerikan i gjuhësisë ishte duke folur në një seminar të organizuar nga Shoqata e Studentëve egjiptian në Nju Jork, kur ai bëri komentet e tij. Ai tha se një regjim ushtarak nuk mund të ndërtojë një shtet të mirëfilltë, dhe vuri në dukje se do të ishte e pasaktë të thuhet se përmes grusht shtetit do të arrihet stabilitet. Profesor Chomsky u kërkoi krerëve të ushtrisë për të shmangur përdorimin e termit " vullnet i popullit" sa i përket aksionit që ata morën në korrik.
Ai pranoi se një turmë protestuesish dolën në rrugë më 30 qershor për të protestuar kundër Vëllazërisë Myslimane, por ajo që ndodhi më pas ishte patjetër një grusht shteti ushtarak. Ai i tha audiencës se mendon që populli i Egjiptit e di mirë se lidershipi ushtarak është i angazhuar kundër Vëllazërisë. Ai tha se vendimet politike të Vëllazërisë Myslimane do të mund të kritikoheshin, por askush nuk mund të shuaj lëvizjen, sepse ajo është pjesë e popullit. “Kjo është edhe një arsye për udhëheqësit e grushtit të shtetit duhet që të mos pretendojnë se janë duke vepruar në emër të popullit të Egjiptit”, shtoi Chomsky.
"Është e gabuar të mendohet se gjeneralët do të ndërtojnë një shtet demokratik," këmbënguli Chomsky.
"Ata do të veprojë ashtu si oficerët e ushtrisë veprojnë zakonisht, ata do të kërkojnë për të kontrolluar sistemin ekonomik, ndërsa historikisht kanë qenë kundërshtarë të të drejtave njerëzore.
"Ata që e mirëpresin grusht shtetin do të kthehen në viktimat e tij, paralajmëroi ai.
85 vjeçari është një i njohur si gjuhëtar, filozof, aktivist politik dhe sociolog. Ai është i njohur për kundërshtimin e tij ndaj politikës së jashtme amerikane, si dhe për kritikat e tij ndaj pushtimit izraelit të Palestinës. /mesazhi/

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt :: Komentet

No Comment.
 

[Analiz] Filozofi amerikan: Askush nuk mund ta shuajë Vëllazërinë Myslimane në Egjipt

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: