islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty20%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty7%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty7%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty7%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty7%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty7%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty7%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty37%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes?

Shko poshtë 

Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes?
Duke Agjeruar
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty18%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 18% [ 7 ]
Duke bere dhiker
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty18%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 18% [ 7 ]
Duke fal nafile
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty15%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 15% [ 6 ]
Duke bere istigfar
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty13%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 13% [ 5 ]
Duke dhene sadaka
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty10%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 10% [ 4 ]
Duke bere tekbire
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty13%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 13% [ 5 ]
Si ditet tjera
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty15%[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
 15% [ 6 ]
Totali i votave : 40
 
Poll closed

AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
MesazhTitulli: [Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes?   [Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySat 5 Oct 2013 - 17:01

Es-selamu alejkum antar/e dhe ju vizitor te nderuar te Forumit islamieshtedrit, se risht kthehemi me nje sondazh aktual per te pare menyren se si ju do ti kaloni keto dite madheshtore te Dhulhixhes.
Pasi qe ne sonte futemi ne Muajn Dhulhixhe dhe ku neser eshte 1 Dhulhixhe e pame te arsyeshme ta hapim nje sondazh per te pare se si ne i kalojm, vecojm keto dhjete dite te zgjedhura te Dhul Hixhes?
Andaj presim komentet dhe votat tuaja ne lidhje me kete teme.
Wes-selamu alejkum
Me respekt Admin
www.islamiehstedrit.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? Empty
MesazhTitulli: Re: [Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes?   [Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes? EmptySat 5 Oct 2013 - 17:58

Eselamu alejkum ve rehmetullahi ve berekatuhu ,njeherit ju pergezoj per hapjen e ketij sondazhi , sepse keshtu edhe ne si anetar behemi ma shum aktiv dhe perfitojm shume.Sa i perket temes eshte mire qe besimtari/ja musliman/e tu permbahet sa te jet e mundur te gjitha pikave e lartpermendura sepse jan te gjitha vepra me te cila marim shumfish shperblime,sepse me keto dite Allahu i i gjithmeshirshem na leshon shum rahmet dhe shum meshire, perat arsye secili duhet te mundohet ne maksimum te kryej vepra te mira gjat ketyre diteve sepse shperblimi per keto dit esht shum i madh per ne roberit gabimtar si nje mundesi qe na e jep i madhi Allah per shlyerjen e mekateve tona.....per te mos e zgjatur me teper ...Allahu jua pranoft te gjitha ibadetet ne keto dit dhe inshallah ju shperblen me xhenet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
[Sondazh Aktual] Si do ti kaloni keto dhjete ditet e Dhulhixhes?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: