islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty96% Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty0% Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty0% Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty0% Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty1% Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty2% Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Empty
MesazhTitulli: Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit”    Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” EmptyFri 4 Oct 2013 - 17:24

 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” Mn_br-264x176
Esselamu alejkum, të nderuar vëllezër e motra në Islam.
Kemi nderin që t’ju njoftojmë se webfaqja jonë ju ofron Programin e faljes së namazit për fillestarë.
Shpresojmë se përmes këtij projekti modest t’ju ndihmojmë të gjithë vëllezërve dhe motrave tonë, të cilat kanë nevojë, sa do pak, për ta mësuar më drejtpërdrejtë formën e faljes së namazit.
Në projektin e ri (V3), krahas namazeve të kategorisë farz i kemi përfshirë edhe namazet e kategorisë vaxhib dhe sunnet, e gjithashtu edhe disa du’a (lutje).
Gjithashtu, ju kishim lutur, në rast se do të vëreni ndonjë lëshim apo gabim te Programi, të na informoni, në mënyrë që ne ta përmirësojmë atë.
Vetëm Allahu i Madhërishëm është i pa të meta!
Ju falënderojmë paraprakisht!
Për shkarkim, kliko ketu: – Mëso faljen e Namazit V3
Për menaxhim, kliko ketu: – Menaxhimi i Programit MFNV3
Variantet e vjetëra:
- Namazi V2 Win
- Namazi V1 WinAllahu ju shperbleft per postimin.
 Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit” 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Program për mësimin e faljes së Namazit Doli varianti i ri V3 – “Mëso faljen e Namazit”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Shkarkime (dowonload) :: Programe Islame-
Kërce tek: