islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty96%a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty0%a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty0%a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty0%a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty1%a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty2%a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
anonymja
Vizitor
Anonymous


a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
MesazhTitulli: a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh   a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 4 Oct 2013 - 15:16

a esht gjynnah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh nese jo qka duet me vu bo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh Empty
MesazhTitulli: Re: a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh   a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh EmptyFri 4 Oct 2013 - 17:32

We alejkumu selam njeherit serisht ne munges te hoxhes do te eprgjigjem une.
Nuk ban me i majt teshat e te vdekurit ne shtepi si reklam seps enuk ka dobi as dem i vdekuri nga ato tesha  mirepo nese i vdekuri eshte i ritur dhe ka mundesi qe ato tesha dikush ti vesh nuk prish pune, por nese nuk i vesh askush apo jane tesha te femijeve dhe si vesh kush ateher ehste mire qe ato tesha te jepen sadaka personave qe nuk kan dhe ne kete menyre ju fitoni shperblim tek Allahu per sadakan e dhene si dhe ka dobi i vdekuri per sadakan qe jepni ne emer te tij.

Sepse nje eprson kur vdes i mbyllen fletoret e veprave vetem ne se le kater gjera pas:
Le femij te hajrit qe do te luten per te
Le ndonje pune te mire dhe deri s ate punohet ajo pune edhe aj ka pjes ne sevap.
Le dijetar pas vetit
Dhe sadakai xharije (Sadaka rrjedhese) ketu mund te hije cdo sadaka qe jepet ne emer te te vdekurit ne kete rast teshat atyre qe nuk kan.

Allahu e din me se miri

Wes-selamu alejkum
Me respekt Admin Ilaz Salihi

Allahu ju shperbleft per postimin.
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
a esht gjynah rrobat e te vdekurit ne shpi ti majsh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: