islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty20%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty7%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty7%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty7%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty7%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty7%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty7%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty37%[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar Empty
MesazhTitulli: [Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar   [Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar EmptyWed 2 Oct 2013 - 15:10

[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar 29e2affe6dd6703916e439410fc73776_L
Një opsion i ri i “Facebook” ka ngritur shqetësimin e ekspertëve për atë që mund të jetë përdorimi abuziv i pëlqimeve në të ardhmen.
Rrjeti shoqëror më i përdorur i botës ka bërë të mundur shfaqjen e një butoni “edit” në çdo postim, i cili të lejon që nëse do të ndryshosh përbërjen apo të rregullosh një gabim ortografik, të mos të fshish dhe të ripostosh statusin, foton apo gjithçka ke hedhur në rrjet.
Megjithatë, kjo mënyrë postimi nuk kthen pas edhe pëlqimet që statusi ka marrë, duke bërë potencialisht të mundur që postuesi të marrë pëlqime abuzive, duke ndryshuar tërësisht përbërjen.
Kështu, nëse dikush i vendos pëlqim një fotoje apo një statusi të përzemërt, ai mund të ndryshohet në një fyerje nëpërmjet edit dhe pëlqimi mbetet në të.
Ndonëse rrjeti shoqëror e shfaq njoftimin e editimit të një posti, duhet të jesh i vëmendshëm për ta parë atë në statusin e ndryshuar dhe fare lehtë
Një zëdhënës i “Facebook” nuk dha koment mbi këtë ndryshim.
Mundësia për të edituar ka ekzistuar prej kohësh në rrjetet e tjera shoqërore, rivale të “FB”. /tch/kohaislame

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Teknologji] Ndryshimet e “Facebook”, ekspertët të shqetësuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: