islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty96%[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty0%[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty0%[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty0%[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty1%[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty2%[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Empty
01102013
Mesazh[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para?

[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? Njeri-264x170Në sytë e shumë njerëzve tjerë, nuk do të isha dukur si njeri i suksesshëm. Jetoj në një banesë, jo në vilë. Nuk jap para në tesha të shtrenjta, e as që posedoj një veturë luksoze, avion apo jahte. Nuk jam drejtorë apo menaxherë në ndonjë firmë të madhe. Nuk kam xhiruar ndonjë film, e as që kam fituar çmimin oskar, as që kam shitur miliona kopje të librave. Nuk jam i njohur në publik. Fotoja ime asnjëherë nuk ka zbukuruar faqet e para të gazetave, e as që kam qenë mysafir në ndonjë reality-show. Mirëpo…
Edhe krahas gjithë kësaj, ekzistojnë momente kur në të vërtetë ndjehem i suksesshëm… kur në Razz vendoj ballin, në ato momente në çfarë çdo situata të ndodhem, e di se Zoti im më dëgjon dhe më mbron – ju lutem më thoni, a ka ndonjë shumë parash që këtë ndjenjë mund ta paguaj? Kur nëna ime më përqafon dhe më thotë se më donë, atëherë ndjej se dikush më donë.
Po më thoni, cila veturë mund ta zëvendësoj përqafimin e nënës? Kur kthehem në shtëpi, ndërsa nga dera e saj më pret buzëqeshja e gruas sime e cila zemrën ma shkëlqen – atëherë zemra bërtet“Falënderimet të takojnë Ti ja Rrabb për dhuntitë  që mi jep.” Me para mund ta blejsh shtëpinë, mirëpo jo dashurinë që vetëm Allahu mund ta jep. Po më thoni, cilat mobile luksoze lumturinë e martesës mund tua japin?
Kur vajza ime e dashur më afrohet, më shikon me sytë e saj, dhe flenë në prehrin tim, atëherë e di se dikush pranë meje ndjenë paqen dhe qetësinë. Kur shkojë në treg dhe me qetësi bisedoj dhe i buzëqesh shitësit, ndjej se fjala ime e ëmbël vlen diçka. Kur i dhuroj një buzëqeshje një personi dhe ajo ma kthen, ndjejë se edhe unë mund t’iu jap diçka të tjerëve. Më thoni, a mund të zëvendësohet buzëqeshja me para?
Pra, më tregoni se çka ju vlen gjithçka në këtë botë, kur një ditë duhet të ndaheni, ndërsa më parë për Ahiret asgjë nuk keni përgatitur? Kur e kujtoj se Allahu më donë edhe krahas të gjitha gabimeve të mia, në ato momente ndjehem shumë i lumtur… dhe sa e sa detaje të vogla ka në jetën tonë të cilat nga dita në ditë janë aty të na bëjnë të lumtur dhe na tregojnë se jemi të vlefshëm, mirëpo ne nga moskujdesi nuk i kujtojmë…
……………………………….
Ndoshta është e nevojshme të shohim raportin tonë ndaj  suksesit. Ndoshta duhet ta kuptojmë se fama kalon, paraja harxhohet, fuqia dhe autoriteti nuk zgjatin shumë, ndërsa gjërat materiale në fund bëhen pluhur. Ndoshta është e nevojshme të kuptojmë se njerëzit më të suksesshëm janë atë të cilët në vend të parë kanë dashurinë ndaj Allahut, të Cilit i falënderohen në gjithçka që posedojnë dhe të cilët njerëzit tjerë i ndihmojnë dhe i duan.
Ndoshta është e nevojshme të kuptojmë se ato që shumica e njerëzve i konsiderojnë si sukses (paraja, shtëpia, gjërat luksoze), nuk janë garanci për lumturi, e as afërsi ndaj Allahut. Sepse pikërisht për shkak të këtyre cikërrimave, shumica prej nesh e harron edhe Krijuesin e vet. Kot i kemi të gjitha nëse Allahun e humbim…
Burimi: Akos.ba
Përshtati: Arsim Dauti (Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para? :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Si mund të jesh i suksesshëm pa para?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: