islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Artikull] Pastërtia e zemrës EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty96%[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty0%[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty0%[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty0%[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty1%[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty2%[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Artikull] Pastërtia e zemrës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Artikull] Pastërtia e zemrës Empty
29092013
Mesazh[Artikull] Pastërtia e zemrës

[Artikull] Pastërtia e zemrës (u59u)Copy%20of%20zemra%20e%20muslimanit

Mr. Ferid Piku shkruajti:
Duaja (lutja) është një nga shkaqet më të mëdha, që të të zbutet zemra, pasi zemra e robit nuk është në dorën e tij. Ti gënjen veten, nëse të duket se e ke zemrën tënde në dorë, pasi Zoti thotë: “Unë hyj mes zemrës së robit dhe vetë robitMr. Ferid Piku
 
Zoti ynë thotë në Kuranin famëlartë: “Besimtarët e vërtetë janë ata të cilët, kur iu përmendet Zoti iu zbuten zemrat dhe kur iu lexohet atyre fjala e Zotit, besimi iu shtohet e gjithmonë Zotit të tyre I mbështeten
Zemra sëmuret si çdo gjymtyrë tjetër në trupin e njeriut, madje edhe më tepër se kaq e shërimi i saj është pendimi, kthimi tek Zoti. Zemra e njeriut ndryshket si çdo copë hekuri, madje edhe më shumë se kaq e pastrimi i saj është dhikri, përmendja e Zotit. Zemra e njeriut ka etje, ka dhe uri, si çdo gjallesë tjetër, madje edhe më shumë se kaq e ushqimi i vetëm i saj është njohja e Zotit dhe mbështetja tek madhështia e Tij.
 
Zemra e butë dhe e qetë është pa ekzagjerim pasuria më e madhe, që mund të ketë njeriu në këtë botë. Nëse njeriu nuk e ka zemrën e qetë, nuk mund ta gjejë atë në pazar edhe sikur të ketë milionat dhe miliardat. Zemra e butë dhe e qetë ta lehtëson trupin, ta hap kraharorin, ta ndriçon fytyrën, ta rregullon dhe humorin. Ajo ta kujton Zotin, ta largon shejtanin dhe gjynahun. Ajo bëhet shoku më i mirë që mund të kesh njohur ndonjëherë.
 
Çdo njeri ka dëshirë ta ketë zemrën e butë, ta ketë zemrën e qetë, ta ketë pa strese pa siklete. Nga ana tjetër çdo njeriu, kushdo qoftë ai, i vijnë disa momente në jetë, kur zemra i rëndohet, i bëhet si gur, si një copë hekuri në kraharor e nuk është rehat edhe po t’i japësh ushqimin më të mirë të kësaj bote, apo po t’i flasësh fjalët më të mira, sepse zemra e tij nuk ndihet e qetë. Nganjëherë ajo bëhet aq e fortë, aq e ngurtë sa dhe guri është më i butë se kjo zemër.
 
Si zbuten zemrat tona? Këtë pyetje ia bëjmë sot vetes teorikish, ia bëjmë vetes çdo ditë praktikisht, atëherë kur e ndjejmë se zemra është e rëndë, kur zemra nuk është rehat. Dashje pa dashje besimtari dhe jobesimtari thotë: “Si ta zbus zemrën? Nuk jam mirë me zemrën time”.
Gjëja e parë, që zbut zemrën e robit, është njohja e Zotit, është njohja e emrave të Tij, cilësive të Tij. Kush nuk njeh Zotin, s’mund ta ketë zemrën e tij të butë. Kush e njeh Zotin, do të qetësohet me Zotin e kur qetësohesh me Zotin, nuk ka gjë që të tremb. Kush e njeh Zotin, ngopet dhe mjaftohet me të dhe çdo gjë tjetër i duket e vogël. Kush e njeh Zotin e kujton Atë dhe kush e kujton Atë, zemra do t’i zbutet. Zoti thotë në Kuran: “Me përmendjen e Zotit, zemrat gjithmonë do të qetësohen
 
Si njihet Zoti?
Zoti njihet në dy forma. Nëpërmjet librit të Tij të shkruar dhe librit të Tij “të medituar”. Libri i medituar është krijesa e Zotit, çdo gjë që Ai ka krijuar. Kush mediton në krijesat e Zotit, po shikon forcën e Allahut (xh.sh). Besimtarit i bën përshtypje edhe një milingonë. Jobesimtarit mund t’ia tregosh argumentet e Zotit në qiell dhe në tokë, por ai e kthen shpinën dhe nuk i bën përshtypje asgjë.
Njëherë Aishja (Zoti qoftë i kënqur me të) e pa burrin e saj, profetin (a.s) në pjesën e fundit të natës duke qarë me dënesë dhe i tha: “O profet i Zotit, Zoti të mëshiroftë, po shkatërron veten tënde. A nuk t’i ka falur Zoti që të gjitha gjynahet që ke bërë? Pse qan kaq shumë?”
Ai i tha: “O Aishe më kanë zbritur përpara pak minutash disa ajete, kush i lexon ata dhe nuk qan, mjerë për atë njeriçfarë ajetesh të kanë zbritur o profet i Zotit?”, e pyeti Aishja.
Profeti (a.s) i lexoi ajetet kuranore:“Në krijimin e qiejve dhe të tokës, në ndryshimin e natës dhe të ditës, ka argumenta dhe fakte për njerëzit që kanë mend, për ata që përmendin Zotin e tyre, kur janë në këmbë, kur janë ulur edhe kur janë shtrirë, e kur shikojnë këtë krijim thonë “O Zot, i Lartësuar dhe i Pastër je Ti. Ti s’e ke krijuar gjithë këtë gjë kot. I Lartësuar je Ti o Zot! Na ruaj nga dënimi i zjarrit
Kështu njihet Zoti, duke parë argumentet e Tij me sytë tanë, ndërsa libri i lexuar është fjala e Tij, është Kurani famëlartë. Ndryshimi mes Kuranit dhe oratorisë më të madhe që mund të ketë në këtë botë, është si ndryshimi mes Zotit dhe njeriut më të mirë që mund të ketë në këtë botë. A krahasohet Zoti, Krijuesi me krijesat? Ashtu nuk krahasohet dhe Kurani me fjalimet më të bukura, më tërheqëse, që mund t’i thonë njerëzit. Zoti thotë në Kuran në lidhje me këtë: “Nëse këtë Kuran do t’ia zbrisja një mali, do ta shikoje atë duke rënkuar e duke u shpërbërë pjesë pjesë nga frika e Zotit. Këtu ka shembuj për njerëzit që mendojnë
 
Ai njeri që lexon Kuranin e nuk i zbutet zemra, ta dijë se e ka zemrën më të fortë se gurët e malit.
Njohja e Zotit është gjëja më e mirë që ta zbut zemrën. Për ta zbutur zemrën tënde, kujtoji disa gjëra, që janë të thjeshta, por janë realiteti i vërtetë i kësaj bote dhe i botës tjetër. Kujtoje vdekjen, kujtoje ahiretin, kujtoje ringjalljen.
 
Profeti (a.s) thoshte: “Përmendeni shpesh atë që ua prish qejfet dhe kënaqësitë e kësaj bote, e ajo quhet vdekjeç në krahasim me pjesën tjetër. Kujtoje vdekjen, se çdokush që ka lindur do të vdesë. Çdokush që ka një fillim e ka dhe një fund, qofsh i pasur apo i varfër, i kënaqur apo i mërzitur një fund ke. Ai fund quhet vdekje.
 
Profeti (a.s) thoshte: “Vizitoni varrezat
 
Profeti (a.s) thoshte: “Kujtoni llogarinëKujtoni o njerëz atë ditë, kur do të dilni të gjithë pa pëjashtim përpara Zotit, pa përkthyes, vetëm ju dhe Zoti juaj
Profeti (a.s), ka thënë gjithashtu: “Në atë ditë njeriu do të shikojë përpara vetes dhe ka vetëm punën e tij. Do të shikojë nga e djathta e do të shohë xhenetin. Nga e majta do të shohë zjarrin. O njerëz! Kini mëshirë për këtë ditë, kini mëshirë për veten tuaj. Ruajuni nga zjarri i xhehenemit, qoftë edhe me gjysëm hurme, që e jepni sadaka
 
Kur Imam Shafiut (Zoti e mëshiroftë), i erdhi vdekja, njerëzit e pyetën: “O imam, si ndihesh?”
Ai tha: “Si mund të ndihet ai njeri, që nga dynjaja po largohet, nga vëllezërit po ndahet, gotën e vdekjes po shijon, Zotin e tij pret ta takojë, shpërblimin e punës së tij pret që ta marrë?” Pastaj tha: “Çfarë t’i them shpirtit? A është shpirti im i shpëtuar e ta përgëzoj? A është i dënuar e ta ngushëlloj? Tani m`u mbyllën të gjitha dyert, zemra m’u ngurtësua. Në këtë moment kur askush nuk më vjen në ndihmë, më kujtohet vetëm një gjë; mëshira dhe rixhaja e madhe tek Zoti i gjithësisë. Tek Ai i kam varur të gjitha shpresat. Kur më kujtohen gjynahet më duken shumë, por kur më kujtohet mëshira e Zotit, më duket edhe më shumë. Kësaj mëshire i jam mbështetur”. Zoti e mëshiroftë atë dhe të gjithë njerëzit e mirë!
Rrini me njerëz të mirë, që t`ju zbuten zemrat. Rrini me ata njerëz, që e kujtojnë Zotin, që e kanë frikë haramin, që jetën duan ta jetojnë si besimtarë.
 
Pse të mos rrimë me ta, kur vetë profeti (a.s) është urdhëruar prej Zotit: “O Muhamed bëj durim dhe rri me ata njerëz, që Zotin e tyre e përmendin në mëngjes e në darkë. Ata duan vetëm një gjë: Kënaqësinë e Zotit. Mos i largo sytë prej tyre! A dëshiron kënaqësinë e kësaj bote? A do t’u bindesh atyre njerëzve që zemrat ua kemi vulosur, që ndjekin epshet e tyre dhe punët nuk i kanë mirë me Zotin
Rri me njerëz të mirë! Të parët tanë kanë thënë: “Kur e ndjeja se zemra më ngurtësohej, që ashpërsohej, shkoja tek dikush, që e dija se është më shumë besimtar se vetja ime”.
Rrini me xhematin! Rrini me besimtarët! Kudo që punoni, mundohuni që të ktheheni me zemrën tuaj, me fytyrën tuaj tek ata njerëz, që e përmendin Zotin nga mëngjesi e deri në darkë.
 
Zemra zbutet me punë të thjeshta. Dikush e pyeti profetin (a.s): “O profet i Zotit, më është rënduar zemra, si ta zbus atë?” Ai tha: “Ushqeje të varfrin, lëmoja kokën jetimit. Kush ushqen të varfërin dhe i heq një siklet atij, kush i lëmon kokën jetimit, atij që s’ka baba, atij që s’ka nënë, atij që askush nuk e afron, me siguri ka për t’iu zbutur zemra
 
Zemra e butë është shkak për të hyrë në xhenet dhe Zot na ruaj, zemra e ashpër është shkak për të hyrë në zjarr. I thanë profetit (a.s): “O profet i Zotit, na fol për  banorët e xhenetit”. Ai tha: “Janë ata njerëz të thjeshtë, ata të urtit, por që zemrat i kanë të buta”. Zoti flet në Kuran për banorët e zjarrit dhe thotë: “Mjerë për ata, që zemrat i kanë të ngurta, nga përmendja e Zotit
 
Duaja (lutja) është një nga shkaqet më të mëdha, që të të zbutet zemra, pasi zemra e robit nuk është në dorën e tij. Ti gënjen veten, nëse të duket se e ke zemrën tënde në dorë, pasi Zoti thotë: “Unë hyj mes zemrës së robit dhe vetë robit 
 
Dynjaja është e ashpër, sidomos në ditët e sotme, prandaj gjithmonë i lutemi Zotit, t’i zbusë zemrat tona, t’i ruajë zemrat tona, t’i bëjë ato zemra të buta e të qeta në këtë botë dhe inshallah të qeta dhe në botën tjetër, t’i bëjë zemra, të cilat kur qetësohen, qetësohet i gjithë trupi. I lutem Zotit me mëshirën e Tij më të madhe, me cilësitë e Tij të larta, me emrat e Tij të bukur, që ta zbusë zemrën time, zemrën tuaj dhe zemrat e gjithë njerëzve të mirë. Zoti i mbuloftë gjynahet tona, gabimet tona e të metat tona. Allahu thotë në Kuran: “Atë ditë nuk vlen as pasuria e as fëmijët, përveçse kush i shkon Zotit me zemër të pastër
 A M I N

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Artikull] Pastërtia e zemrës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Artikull] Pastërtia e zemrës :: Komentet

No Comment.
 

[Artikull] Pastërtia e zemrës

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: