islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty96%a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty0%a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty0%a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty0%a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty1%a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty2%a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
a eshte
Vizitor
Anonymous


a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
MesazhTitulli: a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit   a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptySun 22 Sep 2013 - 12:41

selamun alejku a eshte e  lejuar te bahet fotografija e te vedekurit ne mur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
MesazhTitulli: Re: a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit   a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyTue 24 Sep 2013 - 0:04

We alejkumu selam vlla i nderuar nje herit Allahu ju shperbleft per interesimin qe tregoni per islamin si dhe qe keni zgjehdur qe te vizitoni dhe te antarsoheni ne forumin islamiehstedrit.
Pasi qe hoxha ndoshta se ka verejt pyetjen tuaj apo ehste i nxene me ndihmen e Allahut do te pergjigjem une rreth pyetjes tuaj.
Ne islam ehste e ndaluar cdo figur qe ka shpirt te mbahet ne mur duke hyre ne njerzit e gjalle,kafshet,shpezet e cdo gje tjeter qe ka shpirt e nuk behet fjal per figuren e te vdekurit, sepse Pejgamberi s.a.v.s ka thene: "Nuk hyn meleket ne nje shtepi ku ka fotografi dhe qen"
Andaj duke mar per baze kete hadith na e kemi edhe pergjigjen e pyetjes tuaj.
Allahu e din me se miri.

wes-selamu alejkum
Me respekt Ilaz Salihi

Allahu ju shperbleft per postimin.
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
MesazhTitulli: Re: a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit   a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyMon 28 Oct 2013 - 17:20

Eselamu alejkum ,e bej kete pyetje ketu pasi ka te njejtin kuptim si e para ,por per dallim nga e para un desha te dija ,fotogafit qe i kemi bere me aparat mirepo nuk i vendojm  ne mur por i kemi ne albume te mbyllur neper shkafe(fioka) edhe kta eshte haram ti kemi ne shtepi,.. , nuk besoj qe sot te ket shtepi mos kete fotografi te ndryshme si kujtim,pra edhe duhet ti largojm nga shtepia apo jo?...Ma beni hallall dhe Allahu ju shperbleft...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
MesazhTitulli: Re: a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit   a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit EmptyMon 28 Oct 2013 - 17:57

Jo fotografit te cilat nuk jane te shfaqura neper mure e publike ska dert qe ti mbani neper shkafe e neper albume. Pasi qe ne sot gjith kemi dokumentacione me fotografi te cilet i mbaj me vete por nuk i shfaqim vetem kur e kerkon nevoja.
Allahu e din me se miri.
wes-selamu alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty
MesazhTitulli: Re: a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit   a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
a eshte e lejuar te mbahet ne mur fotografija e te vdekurit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: