islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Es Selamu Aleikum EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Es Selamu Aleikum EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Es Selamu Aleikum EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Es Selamu Aleikum EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Es Selamu Aleikum EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Es Selamu Aleikum EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Es Selamu Aleikum EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Es Selamu Aleikum EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Es Selamu Aleikum EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Es Selamu Aleikum EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Es Selamu Aleikum EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Es Selamu Aleikum EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Es Selamu Aleikum EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Es Selamu Aleikum EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Es Selamu Aleikum EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Es Selamu Aleikum EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Es Selamu Aleikum EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Es Selamu Aleikum EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Es Selamu Aleikum EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Es Selamu Aleikum EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Es Selamu Aleikum EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Es Selamu Aleikum EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Es Selamu Aleikum EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Es Selamu Aleikum EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Es Selamu Aleikum EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Es Selamu Aleikum EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Es Selamu Aleikum EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Es Selamu Aleikum EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Es Selamu Aleikum EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Es Selamu Aleikum EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Es Selamu Aleikum EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Es Selamu Aleikum EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Es Selamu Aleikum EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Es Selamu Aleikum EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Es Selamu Aleikum EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Es Selamu Aleikum EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Es Selamu Aleikum EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Es Selamu Aleikum EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Es Selamu Aleikum EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Es Selamu Aleikum EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Es Selamu Aleikum Empty96%Es Selamu Aleikum Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Es Selamu Aleikum Empty0%Es Selamu Aleikum Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Es Selamu Aleikum Empty0%Es Selamu Aleikum Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Es Selamu Aleikum Empty0%Es Selamu Aleikum Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Es Selamu Aleikum Empty1%Es Selamu Aleikum Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Es Selamu Aleikum Empty2%Es Selamu Aleikum Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Es Selamu Aleikum

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zenel Kovaqi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 3
Data e regjistrimit : 10/09/2013

Es Selamu Aleikum Empty
MesazhTitulli: Es Selamu Aleikum   Es Selamu Aleikum EmptyTue 10 Sep 2013 - 19:28

Es Selamu Aleikum jam nje djal 16 vjeqar po kam shum probleme me te folurit ne shkoll ne shpi kudo qe jam nga njeher dhe fryma me ndalet nuk mud te flas nga njeher dua te tham diqka po nuk mundesh mundohet po nuk mundemmm ju lutem em ndimini
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Es Selamu Aleikum Empty
MesazhTitulli: selam   Es Selamu Aleikum EmptyWed 11 Sep 2013 - 17:38

Selamun Alejkum.
Sa i takon problemit tuaj gjat te folurit, ndoshta keni pengesa qe kan te bejn me kontrollet mjeksore, pra mir eshte qe te beni naj kontroll te mjeku.
Poqese edhe ather nuk ka suksese ather ju kisha keshilluar qe te shkoni te naj person qe ben sherim me Kuran( Me rukje).Por duhet te keni kujdes qe mos te bini ne duart e atyre qe thon se po punojn me rukje e ne realitet skan lidhje me ate se e thon por vtem se  punojn per perfitime personale.
Muslimani shpresat nuk duhet ti humb asnjiher prej Allahut xh.sh.
Zoti ju ndihmoft.
Me respekt
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Zenel Kovaqi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 3
Data e regjistrimit : 10/09/2013

Es Selamu Aleikum Empty
MesazhTitulli: Re: Es Selamu Aleikum   Es Selamu Aleikum EmptyWed 11 Sep 2013 - 18:23

Ju Falemminderit shum shumm per këtë kshill
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Es Selamu Aleikum Empty
MesazhTitulli: Re: Es Selamu Aleikum   Es Selamu Aleikum Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Es Selamu Aleikum
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: