islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty96%Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty0%Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty0%Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty0%Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty1%Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty2%Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhes..studimet ne juridik...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhes..studimet ne juridik...   Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 3 Sep 2013 - 0:48

Eselamu alejkum hoxh i nderuar .Kisha nje pyetje a eshte e ndaluar qe nje person te punoj si gjykatese apo avokate pasi ka mbaruar fakultetin e shkencave juridike ktu tek ne,pasi kam lexuar se eshte e ndaluar pasi nuk gjykohet me ligje te Allahut ,e nese eshte kjo e ndaluar ,ateher ...a ben qe me at fakultet qe e ke kryer te punsohesh ne ndonje vend ne administrat  shteterore apo te punosh si profesoresh ne ate drejtim..ma beni hallall.

Admini ,mu pergjigj para disa muajsh per kete dhe me ka ndihmuar shum me pergjigjen e tij dhe Allahu e shperbleft,por ka harruar te me pergjigjet a eshte e lejuar apo jo te punojsh si me lart....ma beni hallall edhe nje her ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum   Pyetje hoxhes..studimet ne juridik... EmptyTue 3 Sep 2013 - 15:03

Selamun Alejkum.
Mnedoj se nuk është e ndaluar të punoj naj person (e) si gjikatës(e) pa mar parasysh se nuk punohet me ligjet e Kuranit ne at shtet, përkundrazi do të ishte më e dobishme sikur të kemi nje gjikatës(e) i(e) cili do të punonte me nder me respekt ku ai(ajo) do te mbroj njerzit(muslimanët) që jetojn po në at shtet.
Mnedoj se jan te tepërta ata që thon se nuk lejohet punësimi për shkak se jetojm në një shtet ku nuk ka ligje Kurani, edhe ata shtete që ne i konsiderojm se jan Isame, nuk punojn me Kuranin por me urdherin e mbretit i cili i mbisundon, shembuj ka shum sa që nuk dua ti ceki këtu.
Nëse nuk bën punësimi si gjikatës(e) si lejohet pra punsimi në administrat shtetrore ku njeri llogaritet si puntor nuk punon a mer rog, kjo është edhe më e ndaluar.
Dhe nëse shkojm në  kët këndveshtrim atëher ne as që duhet te jetojm në kët tok, per shkak se edhe ushqimi, ajri, etj etj nuk jan "Islame"sipas disave, këta teza jan te pabaza dhe pa vend.
A më mir të punoj [ersoni(nja) si një gjikates(e) e te mbroj  njerzit e tij, ose më mir të rij e ti shikoj se si ata maltretohen nga të tjetrët?!
Allahu thot "Ai ishte nje popull që shkoi të cilit i takoi ajo që fitoi, e juve ju takon ajo që fituat, prandaj ju nuk jeni pergjegjës për ate që ata vepruan.(Bekare 141).
Allahu e din më së miri
Me respekt
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje hoxhes..studimet ne juridik...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: