islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
shamia penges per burrin tim EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
shamia penges per burrin tim EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
shamia penges per burrin tim EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
shamia penges per burrin tim EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
shamia penges per burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
shamia penges per burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
shamia penges per burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
shamia penges per burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
shamia penges per burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
shamia penges per burrin tim EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
shamia penges per burrin tim EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
shamia penges per burrin tim EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
shamia penges per burrin tim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
shamia penges per burrin tim EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
shamia penges per burrin tim EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
shamia penges per burrin tim EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
shamia penges per burrin tim EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
shamia penges per burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
shamia penges per burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
shamia penges per burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
shamia penges per burrin tim EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
shamia penges per burrin tim EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
shamia penges per burrin tim EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
shamia penges per burrin tim EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
shamia penges per burrin tim EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
shamia penges per burrin tim EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
shamia penges per burrin tim EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
shamia penges per burrin tim EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
shamia penges per burrin tim EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
shamia penges per burrin tim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
shamia penges per burrin tim EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
shamia penges per burrin tim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
shamia penges per burrin tim EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
shamia penges per burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
shamia penges per burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
shamia penges per burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
shamia penges per burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
shamia penges per burrin tim EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
shamia penges per burrin tim EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
shamia penges per burrin tim EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
shamia penges per burrin tim Empty96%shamia penges per burrin tim Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
shamia penges per burrin tim Empty0%shamia penges per burrin tim Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
shamia penges per burrin tim Empty0%shamia penges per burrin tim Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
shamia penges per burrin tim Empty0%shamia penges per burrin tim Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
shamia penges per burrin tim Empty1%shamia penges per burrin tim Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
shamia penges per burrin tim Empty2%shamia penges per burrin tim Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 shamia penges per burrin tim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

shamia penges per burrin tim Empty
MesazhTitulli: shamia penges per burrin tim   shamia penges per burrin tim EmptySat 17 Aug 2013 - 0:59

selam alejkum hogj i nderuar un kesaj radhe kam nje mori pytje per ju Allahu ju ruajt e ju shperblfet sepse kur po sporovohemi ne juve ju drejtohemi se si duhat te veprojm.un ne ramazani e kaluar u mbulova shamia penges per burrin tim 61460,edhe pse me vite kam vuajt per mbules nga burri im vitin e kaluar ja zbuti zemeren Allahu xh.sh. dhe me lejoj ,dhe ishte gjithqka ne rregull ,burri im nuk esht i rregull ne praktikimin e islamit dhe siq po duket po loz shejtani shumm me te, ai tash esht penduar shummm qe me ka lejuar te mbulohem edhe pse mua nuk me esht desht leja e tij fare por duke u nis qe as un nuk kam qen e udhezuar e kam prit sa te me lejon dhe jam lutur shummm,ishim me pushimmm dhe ai aq shummm po ndihet keq po me duket mu se gjith qka po urren tek un,po me bon shumm presino psiqik,por un shamia penges per burrin tim 61460 jam mire me iman dhe as nje fuqi ma nuk e heq shamin time nga koka ime edhje ne qoftse ndodh ndarja jon ne kemi dy femi bashk,por cdo dite ditet po behen te zeza per mue,un jam mbeshtet tek Allahu dhe po bej shumm dua,ju lutem qka mundem me shumm te beej qe ta shpetoj burrin tim nga kjo gremin qe ai po biedhe po e aqet ne loj martesen ton,ma beni hallall se ndoshta ju lodha me hallin tim,Allahu ju shprebleft me xhennetin firedus.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

shamia penges per burrin tim Empty
MesazhTitulli: selam   shamia penges per burrin tim EmptySat 17 Aug 2013 - 14:58

Alejkumusselam.
Se pari em lejoni te ndaj bashk me juve dhimbejn e asaj se ne edhe pse mendojm se jemi musliman por ne praktikimin e Islamit sikur jemi armiq te Islamit. Sic eshte rasti i juaj me burrin tuaj, edhe pse eshte musliman por sulom rritet fetare Islame sic eshte mbulesa.
Sa i takon mbuleses duhet te dijm se ai eshte urdher nga Allahu xh.sh e jo deshir e burrit ose e gruas, dhe muslimani ne urdhrat e Allahut xh.sh nuk duhet te marri pelqimine  askujt por vetem pelqimin e Allahut xh.sh.
Pra e kam fjalen se ne kryerjen e urdherave te Allahut xh.sh nuk ka me vend qe te pyesim dikend ose te marrim pelqimin e dikujt.
Mua me habit fakti se perse burri jauj pasi ua ka lejuar mbulesen tash te reagon, athua vall mbulesa e ka penguar ate nga diqka?? mos mbulesa e ka pakesuar sinqeritetin tauj ndaj tij, sherbimin tauj  etj etj, perkundrazi mbulesa ruan nderin e gruas dhe te burrit njekohesisht,ai duhet te jet krenar qe ju keni mbules sepse edhe me teper e respektoni  urdherin e Zotit si dhe te burrit tuaj.
JU duhet qe ne ket moment te beni durim te mundoheni qe edhe me teper ti tregoni burit tauj se mbulesa nuk e pengon ate ne asgje duke ja bere ata sherbime qe ju takojn si nje grua dhe si nje nene.
Pasi qe jeni bere edhe familje ndarja eshte shum e rende dhe len pasoja te renda sidomos per femijt, qe nuk kan asnji faj,pse te rriten ata pa ndonji prind!!
Pra un mendoj se duhet te beni durim dhe dua, e ndoshta Allahu xh.sh  pas kesaj sprove ju shton dashurin familjare e ju begaton me miresit e Tija.
Me respekt

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
shamia penges per burrin tim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: