islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty20%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty7%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty7%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty7%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty7%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty7%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty7%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty37%Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
MesazhTitulli: Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur!   Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 7 Aug 2013 - 18:28

[Only admins are allowed to see this image]
Para se Ramazani të përfundojë!
Para se Ramazani te përfundoje:
Mbylli portat e urrejtjes!
Trokit ne portat e respektit dhe miqësisë!
Fale te afërmin dhe te largëtin!
Shtoji hapësirat e bardha ne zemrën tende dhe mbylli përfundimisht ato te zezat!

Para se Ramazani të përfundojë!
Shpejto për punë të mira!
Distancohu nga harami
E majta mos e dijë çfarë jep e djathta
Distancohu nga përgojimi!
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Distancohu nga hamendësimet e liga.
Distancohu nga të bërit keq, qoftë dhe ndaj atyre të cilët e kanë shkatërruar diçka të bukur brenda teje!
Ruhu nga zullumi, pasi ditën e Kiametit vjen i shumëfishuar!
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Shkruaj një letër ku u kërkon falje atyre që pushojnë në ndërgjegjen tënde, atyre që e trazojnë gjumin tënd dhe atyre që e ngacmojnë kujtesën tënde. Kjo, sepse edhe ti, dikur, u ke shkaktuar sadopak dhimbje.
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Hape zemrën tënde të mbyllur, me çelësin e tolerancës
Trokiti dyert e mbyllura mes teje dhe mes tyre.
Vendos buqeta lulesh tek pragjet e tyre
Bëj ç’mos që hapësira mes teje dhe atyre, të jetë e bardhë si bora e pastër
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Kujtoji ata që dikur e mbushnin Ramazanin tënd plot jetë
E që më pas, ditët bënë të tyren, ata u larguan siç largohen ëndrrat
Duke lënë pas tyre vetëm hidhërim e mall, sa herë që i kujton
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Bisedo gjatë me veten tënde
Udhëto në thellësitë e vetes
Kërkoje me qiri në dorë veten
Kërkoji asaj falje dhe ndihmoje tu kërkojë falje
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Humbe kujtesën tënde të dhimbshme, sa të mundesh
Mos i kërko goditjet e pabesa që të erdhën pas shpine
Mos i numëro humbjet e tua me ta
Mos e burgos veten në qelinë e dhimbjes
Mos e fshikullo veten me kërbaçin e pendimit
Fali ata që të zhgënjyen
Ata që ta hodhën
Ata që të shpërfytyruan
Ata që të vranë
Ata që të përgojuan dhe hëngrën nga mishi yt i vdekur, duke i harruar ditët e bukura që patën ndarë dikur me ty.
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Mbylli sytë sa më thellë
Që ta kuptosh begatinë e shikimit
Që të kujtosh varrin
Errësirën e varrit
Vetminë e varrit
Dënimin e varrit
Të kujtosh njerëz të dashur, të larguar, të cilët lanë pas dhimbje dhe hidhërim, sa gjerësia e tokës.
Ata lanë pas plagë sa gjerësia e qiellit.
Mbetje të dhimbshme që të zënë frymën sa herë kalon pranë tyre.
Kujtime të bukura
Shtiru sikur qan, edhe nëse nuk qan dot
Ndoshta Zoti, të fal ty dhe i fal edhe ata

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: