islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty96%Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty0%Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty0%Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty0%Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty1%Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty2%Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet Empty
MesazhTitulli: Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet   Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet EmptySat 3 Aug 2013 - 19:37

[Only admins are allowed to see this image]
Dr. Mustafa Ceriq
Nata e Kadrit është momenti më i rëndësishëm në historinë e njerëzimit. Nata e Kadrit është më e mirë se njëmijë muaj:
- sepse atë natë hapet qielli që Toka ta shohë ku e ka vendin
- sepse atë natëhapet Lehvi Mahfudhi që njeriu ta kuptojë kush është dhe çka është. Sepse melaqet dhe Xhibrili zbresin për çdo çështje. Sepse atë natë ndahet çdo gjë dhe vendoset në vendin e vet të vërtetë. Sepse atë natë ka filluar të shkruajë lapsi dhe të lexohet fjala. Për arsye se në natën e bekuar të Kadrit All-llahu (xh. sh.) e shpalli librin e përjetshëm Kur’anin në të cilin veçohet e pavërteta nga gënjeshtra, në të cilin përkrahet drejtësia e dënohet padrejtësia, në të cilin premtohet se do të triumfojë e mira, e do të jetë e dështuarkeqja.
- A e dëgjon Toka zërin nga qielli i cili i thotë që nuk do të ishte ajo qëështë po të mos ishte qielli i stolisur me yllësi edhe Dielli me dritën e tij edhe Hëna që shkon pas tij edhe yjet që ndriçojnë në errësirë edhe malet të cilat sikur janë të palëvizshme, por ato lëvizin siç lëvizin retë dhe po të mos ishte deti në të cilin notojnë anijet si kodra edhe erërat të cilat mbarësojnë edhe shiu që gjelbëron, edhe nata që i shtrinë errësirat edhe dita që agon, nuk do të ishte Toka ajo qëështë.
- A e di Toka çfarë do të bëhet kur të çahet qielli dhe ta dëgjojë Zotin e vet dhe kur Dielli ta humbë shkëlqimin dhe kur Hëna të përgjysmohet dhe kur të bien yjet edhe malet të lëvizin dhe kur detet të mbushën me zjarr dhe të derdhët njëri mbi tjetrin, dhe kur Toka të zgjerohet dhe kur të dridhet me dridhjen më të fuqishme dhe kur ta nxjerrë barrën e vet dhe njeriu tëthirr: Çfarë ka?!
Atë ditë, Toka lajmet e veta do t’i tregojë, sepse Zoti do ta urdhërojë.
- A e lexon njeriu në emër të Zotit të vet atë që i ka zbritur natën e Kadrit nga Lehvi Mahfudhi që ta mësojë se nuk do të ishte ai qëështë po të mos ishte krijuar nga gjaku i ngjizur (mpiksur), që nuk do të ishte ai qëështë, po të mos ishte krijuar nga lëngu që hidhet, i cili del mes shpinës (kurrizit) dhe kraharorit, që nuk do të ishte ai qëështë po të mos ishte krijuar nga përzierja e farës që të dëgjojë dhe shohë, që nuk do të ishte ai qëështë, po të mos ishte krijuar që të përpiqet, që nuk do të ishte ai qëështë, po të mos ishte krijuar në kohë të saktë dhe i drejtuar.
- A e ka mësuar njeriu që nuk është humbës (i dështuar) vetëm nëse beson dhe bën vepra të mira dhe nëse fletë drejtë dhe i porositë për këtë edhe të tjerët, dhe nëse është këmbëngulës në të mirën, por edhe të tjerët i porosit për këtë. A mendon njeriu se eshtrat e tij nuk do t’i tubohen? Gjithsesi, edhe shenjat në gishtin e tij tregues përsëri do të krijohen. A mendon ai se do të jetë i lirë të bëjë çfarë të dojë, se nuk do të përgjigjet? A nuk ka qenë pikë e farës që hidhet, pastaj gjak i mpiksur, të cilit All-llahu pastaj i caktoi madhësinë dhe ia bëri formën e harmonizuar dhe prej tij pastaj krijoi dy lloje mashkull dhe femër, dhe Ai,vallë, a nuk ështënë gjendje t’ingjallëtë vdekurit?!
- A mendon ai se askush atij s’mund t’i bëjëasgjë? A mendon se askush nuk e sheh? A nuk i ka dhënë All-llahu dy sy, gjuhën dhe dy buzë, dhe i shpjegoi edhe të mirën edhetë keqën? A mendon ai se pasuria e tij do ta bëjë të pavdekshëm?! A i beson njeriu asaj që i shpallet nga Zoti i vet – që të besojë në All-llahun, edhe melaqet e Tij, edhe librat e Tij, edhe Pejgamberet e Tij? A beson se nuk është mirësi qëvetëm ta kthejë fytyrën e vet nga lindja dhe perëndimi.
- A beson, vërtet, qënjeri i ndershëm (i mirë) është ai që beson në All-llahun dhe botën tjetër, edhe në melaqet, edhe në librat, edhe nëpejgamberet dhe i cili nga pasuria,edhe pse e do, u jep kushërirave të vet edhe jetimeve, edhe të varfërve, edhe udhëtarëve – mysafirë, edhe të pastrehëve, edhe për lirim nga robëria, dhe ai që e fal namazin dhe ejep zekatin, dhe që kur e merr një gjë obligim, e plotëson atë, dhe i ndershëm ( i mirë) është në mënyrë të veçantë ai qëështë i durueshëm në skamje, edhe në sëmundje, edhe në fushë betejë.
Ky njeri mund të thotë se është besimtar i sinqertë.
- Ai e ka frikë All-llahun dhe largohet nga veprat e këqija. A e di njeriu që All-llahu dëshiron t’i a lehtësojë, për shkak se është krijuar qenie e pafuqishme, a e di njeriu që dëshiron të mallkojë dhe të bekojë, sepse është i ngutshëm, që dëshiron të debatojë më shumë se askush mbi atë që nuk e di. A e di njeriu se është krijuar për i ngutshëm, qëështëmendjelehtë dhe i padrejtë ndaj vetvetes, qëështë mosmirënjohës i hapët, kur e ndjen begatinë, ai gëzohet për të, e kur i ndodhë ndonjë fatkeqësi për shkak të asaj që ia kanë bërë duart e veta, atëherë njeriu nuk e pranon begatinë.
- A e di njeriu që e harron atë që duhet të mbajë mend? A di ta mbajë mend atë që nuk guxon ta harrojë? Ademi e harroi atë që duhej ta mbante mend. Nuk qe i vendosur. Prandaj i është thënë lapsit ta shkruajë fjalën që filloi të zbresëNatëne Kadrit në mënyrë që njeriu të mos ketë arsyetim që nuk e ka ditë, sepse e ka humbur fjalën.
Prandaj, Kur’ani është libër që lexohet në mënyrë që njeriu të mos thotë që nuk ka ditë, sepse e ka harruar fjalën.
- Prandaj Kur’ani është në gjuhën arabe që njeriu të mos ketë mundësi të thotë që e ka të paqartë fjalën. Prandaj, Kur’ani është libër që përkujton dhe i cili përkujtohet me lexim të vazhdueshëm, nëmënyrë që njeriu të mos thotë që nuk e ka dëgjuar fjalën e Zotit. Për këtë arsye melaqet dhe Xhibrili zbresin që t’ia përkujtojnë atij qëi bën dobi përkujtimi, e dobi i bën atij që e kafrikë All-llahun.
E nuk ka dobi prej tij ai qëështë mëi keqi...
- Melaqet dhe Xhibrili sjellin përgjigje për çdo çështje të cilën duhet ta mësojë njeriu, mbi të cilën duhet mendojë drejtë, në të cilën duhet të besojë dhe të cilën duhet ta dije me siguri. Në natën eKadrit qëështë më e mirë se njëmijë muaj, çdo gjëje i jepet kuptimi i vërtetë pikërisht sikur Pejgamberit të fundit Muahmmedit (s) atë natë në malin Hira All-llahu e caktoi qëëndrrat, sikur në agun e dritës, t’i dalin të qarta sikur Ylli i mëngjesit, ylli i ndritshëm.
- Për çfarë ka ëndërruar Muhammedi (s), sikur se thotë H. Aishja, pasi ishte tërhequr në vetmi të devotshme në malin Hira: që të pret përgjigjet në pyetjen kush është njeriu, prej nga është njeriu dhe ku shkon ai njeri? Ëndërronte Muhammedi (s) për botën në të cilën njeriu nuk do të jetë i humbur, i harruar, i mposhtur dhe i nënçmuar. Muhammedi (s) ëndërronte për një botë në të cilën jetojnë njerëz të cilët janë krijuar prej një gruaje dhe një burri, prej të cilëve kanë lindur popuj dhe fise që të njihen dhe të pranohen mesvete dhe midis të cilëve më i miri është ai i cili mëshumë e ka frikë Zotin. Ëndërronte Muhammedi (s) për një botë në të cilën njerëzit do ta përkrahin të mirën, e do ta dënojnë të keqën.
- Ëndrrat e tij janë njëmendësuar, sepse ummeti i tij u dëshmua si më i miri në histori pikërisht për shkak se promovoi të mirën dhe e luftoi të keqën në botë.Përktheu: Mr. Muhidin Ahmeti

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: