islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty96%Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty0%Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty0%Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty0%Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty1%Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty2%Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Prano disa këshilla ne dobinë tënde

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Prano disa këshilla ne dobinë tënde Empty
MesazhTitulli: Prano disa këshilla ne dobinë tënde   Prano disa këshilla ne dobinë tënde EmptyWed 10 Jul 2013 - 15:50

[Only admins are allowed to see this image]Prano disa këshilla ne dobinë tënde
Këshilla të shkurtra:
1 – Pastro nijetin, forco vullnetin, pastro zemrën, ndiz nostalgjinë dhe motivo harenë.
2 – Shpejto për pendim, shto istigfarin, lësho lotët e pendimit dhe përgatitu për sezonin e faljes së gjynaheve.
3 – Përpiqu që të kapësh tekbirin fillestar të çdo namazi, fali sunetet e pëlqyeshme dhe shtoji veprat e mira.
4 – Fal namaz nate, mos iu ndaj duasë së kunutit, qëndro gjatë në Razz, lutu herët në agim dhe mbushe pjesën e fundit të natës me istigfar.
5 – Lidhu fort pas leximit të Kuranit, freskoje gojën me Kuran, zbukuroji netët me texhvid dhe ditët me recitim.
6 – Vizitoji njerëzit e gjakut dhe të afërmit, fali ata që të kanë hyrë në hak, mblidhi banorët e lagjes, sillu mirë me fqinjët, shtoji takimet me vëllezërit dhe mbuloji me dashuri familjarët, bashkëshorten dhe fëmijët.
7 – Vendos një program besimi me familjen tënde, me qëllim që të përfitoni nga këto thesare të vyera: lexim Kurani, biseda historie, udhëtim umre, namaz nate bashkarisht, momente dhikri, përkujtesa të shkurtra dhe mos harro se koha është bereqet.
8 – Përllogarit zekatin e pasurisë dhe mblidhe atë të familjarëve dhe të të afërmve. Pastaj këshillohu me vëllezërit për personat që e meritojnë më së shumti. Përpiqu që t`i konkurrosh të tjerët në këtë fushë.
9 – Kujtoji vëllezërit e tu myslimanë, që janë të persekutuar, të syrgjynosur dhe të shtypur në Palestinë,Siri,Egjipti,Burma dhe në vende të tjera. Kurrë mos i harro në lutjet e tua. Folu njerëzve që të rrethojnë për vuajtjet dhe për dhunën, që ushtrohet prej armiqve dhe kundërshtarëve të tyre.

 

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Prano disa këshilla ne dobinë tënde
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: