islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty96%Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty0%Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty0%Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty0%Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty1%Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty2%Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhes ...namazi i taravive

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhes ...namazi i taravive   Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyWed 3 Jul 2013 - 20:53

Eselamu alejkum hoxh i nderuar,kisha nje pyetje.Une namazin e taravive per Ramazan e kam falur 20 rekat 
mirpo e kam falur mbas namazit te jacish domethene e kam falur namazin e jacis komplet me gjith rekatet dhe menjeher e kam falur edhe namazin e taravive 20 rekat tjera ,mirpo pasi behet gjat keshtu kur falem dhe shpesh ndodh qe te me ik perqendrimi apo mendimet gjat namzait ,desha tu pyes a ben qe namazin e taravive ta fali ma von ,domethene ta fali namazin e jacis dhe pastaj namazin e taravive ta fali ma von p.sh ka ora 12 apo 1 e nates sepse un nuk shkoj ne xhami te falem por i fali ne shtepi namazet e taravis.
Ma beni hallall se ndoshta e teprova pak me pyetjen ..Allahu ju shperbleft ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhes ...namazi i taravive Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje hoxhes ...namazi i taravive EmptyFri 5 Jul 2013 - 19:52

Selamun Alejkum.
Sa i takon faljes se namazit te Taravis hin ne grupin e namazeve sunnete, gje te cilën e ka praktikuar edhe Muhammedi a.s. per at se a mundet me von te falet ki namaz un mendoj se do te ishte ndoshta edhe me mire, sepse qëllimi i faljes se ketij namazit nuk eshte te plotesohet numri i rekateve por koncetrimi, si dhe afrimi edhe me teper ne Krijuesin ton.
Shoket e Muhammedit a.s. kur kan mbaruar faljen e Namazit te Taravis, jan ngutur qe te mberrin Imsakun (pra mos tju ik koha e Imsakut, dhe un duke e marr si baz ket argument ju them se lirirsht mund ta falni edhe ne oret e me vona ashtu sic e keni cekur edhe juka ora 12:00 ose 01:00.

Dua te potencoj edhe një gjë, un nuk mberzitem nga pyetjet e juaja ose te dikujt tjeter, perkundrazi me nedrroni edhe me shum, por kajher un ju kekroj Hallallet sepse ndosh ndonjiher mund  tua venoj pyetjet.
Me rsepekt.
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje hoxhes ...namazi i taravive
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: