islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Problemet ne familje EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Problemet ne familje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Problemet ne familje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Problemet ne familje EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Problemet ne familje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Problemet ne familje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Problemet ne familje EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Problemet ne familje EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Problemet ne familje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Problemet ne familje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Problemet ne familje EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Problemet ne familje EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Problemet ne familje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Problemet ne familje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Problemet ne familje EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Problemet ne familje EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Problemet ne familje EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Problemet ne familje EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Problemet ne familje EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Problemet ne familje EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Problemet ne familje EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Problemet ne familje EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Problemet ne familje EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Problemet ne familje EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Problemet ne familje EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Problemet ne familje EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Problemet ne familje EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Problemet ne familje EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Problemet ne familje EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Problemet ne familje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Problemet ne familje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Problemet ne familje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Problemet ne familje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Problemet ne familje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Problemet ne familje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Problemet ne familje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Problemet ne familje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Problemet ne familje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Problemet ne familje EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Problemet ne familje EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Problemet ne familje Empty96%Problemet ne familje Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Problemet ne familje Empty0%Problemet ne familje Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Problemet ne familje Empty0%Problemet ne familje Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Problemet ne familje Empty0%Problemet ne familje Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Problemet ne familje Empty1%Problemet ne familje Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Problemet ne familje Empty2%Problemet ne familje Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Problemet ne familje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kelmendii
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 24/06/2013

Problemet ne familje Empty
MesazhTitulli: Problemet ne familje   Problemet ne familje EmptyTue 25 Jun 2013 - 12:58

Selamun Alejkum
Kam nje problem ne jeten time dhe shpresoj qe tme udhezojsh se si te veproj o hoxh i nderuar. Problemi eshte ky: ka perafersisht 1 vit qe jam i martuar dhe gati se cdo dit ne kemi zenka ne shtepi me baben dhe mjerken time. Edhe para se me u martu une kemi pas keshtu probleme por tash eshte edhe ma keq.

 Ato te dy jan kunder meje dhe kunder gruas time. Per gjera palidhe fillon zenka, vetem shiqojn se si mund te kapen me ne. Une punoj dhe pagen qe e mar ja dorzoj babait, asnjehere nuk ka thene ja meri kto parat dhe bleni cka ju duhet, sa per mua okej do e pranoj nuk blej asgje, por ka gjera qe i nevoiten gruas.
Babai im nuk eshte njeri qe mund te ulesh dhe te bisedojsh si njeri, aj don qe aj si thot dhe ashtu te behet. Thot nese nuk deshiron keshtu gjej ma mir

 Edhe thasheethenmet i kane shum qejf, cdoher folin per krejt njerzit a nuk e shiqojn se shtepia jon eshte shkatru prej problemeve. 
Jam lodhur mo me kto gjera dhe nuk mund te duroj me teper. Nuk mund te vazhdoje keshtu cdo dit, duhet te gjej rugdalje. Jam menduar disa here qe te dahem prej familjes dhe te jetoj ne banes me qira me gruan time vete, por kam frig se a dot mundi ta perballoj financialisht. 

Je lutem qe te me jepni nje keshill se cka te bej, ju faleminderit shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Problemet ne familje Empty
MesazhTitulli: Selam   Problemet ne familje EmptyWed 26 Jun 2013 - 15:03

Selamun Alejkum
Shkrimin tuaj e lexova dhe me vjen keq se edhe tek ne po hasim keta probleme qe nuk duhet te jen ne shoqerin Islame.
Kurani eshte liber i cili bgerthen te gjitha ceshtjet si ato te Imanit poashtu edhe sociale familjare etj.Allahu xh.sh ne Kuran cek oblogimet e femiut ndaj prindit por njekohesisht cek edhe obligimet e bashkshortit ndaj bashkshortes.Shembull me te mir e kemi ne rastin e Ibrahimit a.s. me te atin e tij, i cili gjithnje eshte munduar te keshilloj Baban e tij me fjal te buta, e kur e verteton se nuk ka sukses thot me vjen keq o baba se ti do jesh nga te denuarit. 
Poashtu Allahu xh sh ne nje ajet te Kuranit thot 
E nese ata te dy tentojn qe ti te me pershkruah Mua shok, per cka ti nuk ke kurfar fakti ather mos i respekto ata, po ne ceshtjet e jetes se kesaj botete kesh mirkuptim ndaj tyre ( 31/15)
Poashtu ne lidhej me jeten bashkhsortore Allahu xh.sh thot
Dhe nga faktet e Tij eshte qe per te miren tuaj, Ai krijoi nga vet lloji juaj palen(grat) ashtu qe te gjeni prehje tek ato dhe ne mes jush krijoi dashuri emeshir Ne kete ka argumente per njerzit qe mendojn(30/21)
Ka edeh disa ajete tjera qe flasin ne lidhje me obligimet ndaj prinderve si dhe ndaj gruas por un e ceka vetem nga nji ajet.
Un mendoj se mundesisht te gjeni nji gjuh te mirkuptimit e tolerances ndaj njeri tjetrit qe as prind te mos hudhen po as edhe gruaja, sespe secila ka peshen e vet.
Edhe nese ata te ofendojn duro sespe durimi do te oaguhet nga Zoti nj dit me siguri.
Si perfundim un te keshilloj te gjesh metoden e mirkuptimit dhe te mos acarohehs as me prin e as me grua,pra mundohu te mbash nji baraspesh mes ketyre.
Zoti te ndihmoft 
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Problemet ne familje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: