islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty96%Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty0%Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty0%Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty0%Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty1%Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty2%Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Selam Alejkum Hoxhi nderuar ..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
FjollaHajrizi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 24/06/2013

Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
MesazhTitulli: Selam Alejkum Hoxhi nderuar ..   Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyMon 24 Jun 2013 - 12:42

Desha te tregoj diqka dhe te pyes . Un jam nje vajze 15 vjeqare , nje nat shkova ne nje muzik dhe kam pire shume alkool , edi se e kam haram , dhe kam bere nje gabim te madh , tani i fali 5 kohet e namazit dhe kerkoj falje nga allahu per gabimin tim .. a do te ma fal Allahu ndonjeher ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. Empty
MesazhTitulli: Re: Selam Alejkum Hoxhi nderuar ..   Selam Alejkum Hoxhi nderuar .. EmptyMon 24 Jun 2013 - 15:38

Selamun Alejkum.
Njeriu si krijes eshte i till qe te bej gabime gjat jetes se tij, por kur gabimi behet e njeriu pendohet per at gabim qe e ka bere dhe eshte i vendosur qe me at gabim te mos e perseris Allahu xh sic na tregon ne disa Ajete te Kuranit se ato gabime i fal.(Me gjeresisht shih ne kto Sure dhe keta Ajete
28/67,11/3,11/90,6/54,16/119, 2/160,3/16-17, 4/106, 4/110, 4/17, 66/8, 110/3 47/19,)
Muhammedi a.s. tregon disa hadithe ne lidhje me faljen e gabimeve ku un do te cek vetem nji, ku thot "Cdo i bir i Ademit eshte gabimtar por me i miri gabimtar eshte ai qe pendohet dhe kerkon falje te Allahu xh.sh. 
Pra Allahu xh.sh. tregon meshiren e tij ndja nesh duke  na i falur ata gabime, por kjo nuk nenkupton se Allahu eshte i meshirshem e un te bej bagime sa te mundem e me ne fund do te poendohem te Allahu xh.sh sepse Ai eshte imeshirshem, sepse edhe Faraoni kur pa se po mbytet ne det u pendua por Allahu xh.sh nuk ia pranoi.
Ju duhet qe sinqerisht te pendoheni per gabimin e bere dhe at gabim te mos e perserisni me, dhe te shpresoni se Allahu xh.sh do tua fal at gabim.
Allahu xh.sh. poashtu thot "Meshira Ime tejkalon hidherimin Tim.
Njeriu nuk dueht ti humb shpresat te Allahu asnjiher  sepse nga cilesit e Tija eshte edhe Rrahman dhe Rrahim
Meshirues  Meshirberes.
Allahu e din me se miri.
Me respekt
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Selam Alejkum Hoxhi nderuar ..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: