islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty96%Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty0%Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty0%Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty0%Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty1%Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty2%Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave   Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySun 23 Jun 2013 - 21:12

Eselamu alejkum hoxh i nderuar kisha nje peytje rreth perdorimit te arit nga ana e femrave ,pasi sic e dime per meshkujt eshte e ndaluar ,mirpo ne nje faqe ne internet lexova se edhe per femrat eshte i ndaluar gje qe e kishte thene gjoja  nje dijetar qe quhet Albani ..ku sipas tij nese femra vendon varse,vath apo byzylyk prej ari ne kete bot ,ne boten tjeter do i vendohen te tilla prej zjarri ...ju lutem me tregoni a eshte e vertet kjo gje  se me te vertet me intereson .....Allahu ju shperbleft dhe ma beni hallall..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum   Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave EmptySun 23 Jun 2013 - 21:20

Selamun Alejkum
Sa i takon bartjes se arit dhe te mendafshit  keta per meshkujt jan te ndaluara ndersa per femrat jan te lejuara, kjo vertetohet me hadithin e Muhammedit a.s.
Edhe pse un se kam ndegjuar nji gje te till sic e thoni juve se Albani e paska ndaluar,por ma mer mendja se ndoshta ai ka thene se nese femra nuk e jep Zekatin e arit qe e mban ajo do ti  vendohen te tilla prej zjarri.
Allahu e din me se miri
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje hoxhes...perdorimi i arit apo floririt nga ana e femrave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: