islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty20%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty7%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty7%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty7%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty7%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty7%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty7%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty37%Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Empty
MesazhTitulli: Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja!   Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! EmptyTue 18 Jun 2013 - 21:41

Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! Qetesi-shpirterore-264x198
Problemi kryesorë i shumicës  prej neve sot,  është marrja me problemet dhe mëkatet e të tjerëve, ndërsa nuk kujdesemi për tonat, sikur të jemi  melek apo të dërguar të pagabueshem sa që ngrihemi mbi robërit e Allahut.
Vallë, a kemi kohë në këtë botë të merremi me veprat e huaja dhe të zbulojmë të metat e tyre!?
Çfarë marrëzie, të zhytesh në probelemet e tjerëve, ndërsa mbytesh në detin e mëkateve personale!
Nëse merresh me të metat personale, nuk do të keshë kohë për të menduar për mëkatet e huaja. Atëherë ndaj të tjerëve do të sillesh me mëshirë, do të jeshë i dhembshur dhe do të dish të falësh, ndërsa nga zemra jote do të largosh arrogancën dhe mendjemadhësinë.
Dije se njerëzit ndaj teje do të sillen ashtu siç do të sillesh edhe ti ndaj tyre.  Çka do të mbjellësh atë edhe do të korrësh, cka do të japësh atë edhe do të marrësh.
Në planin shoqërorë është njëjtë sikur në planin personal: paguaj shtrenjtë do të marrësh mall të mirë, paguaj lirë do të marrësh mall të dobët.
Nëse njerëzit i respekton, do të fitosh edhe respektin e tyre. Nëse ndaj tyre je i vrazhdë edhe ata ndaj teje do të jenë të vrazhdë.
Si mendon të fitosh respektin dhe mirësjelljen e tjerëve, ndërsa ti mohon të drejta e tyre dhe u flasësh me fjalorë të shëmtuar?
Kur respekton të tjerët, respekton veten, kur nënçmon të tjerët ke nënçmuar veten.
Autorë: Aid El-Karni
Përkhteu: Arsim Dauti (Breziiri)

var __chd__ = {'aid':11079,'chaid':'www_objectify_ca'};(function() { var c = document.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.async = true;c.src = ( 'https:' == document.location.protocol ? 'https://z': 'http://p') + '.chango.com/static/c.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s.parentNode.insertBefore(c, s);})();

Allahu ju shperbleft per postimin.
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Të mendojmë për mëkatet tona, jo për mëkatet e huaja!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: