islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Përfitoni nga ofertat speciale! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Përfitoni nga ofertat speciale! Empty96%Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Përfitoni nga ofertat speciale! Empty0%Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Përfitoni nga ofertat speciale! Empty0%Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Përfitoni nga ofertat speciale! Empty0%Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Përfitoni nga ofertat speciale! Empty1%Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Përfitoni nga ofertat speciale! Empty2%Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Përfitoni nga ofertat speciale!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Përfitoni nga ofertat speciale! Empty
11062013
MesazhPërfitoni nga ofertat speciale!

Përfitoni nga ofertat speciale! U186uo10Një numër i mirë i haditheve të Profetit Muhamed premtojnë shpërblime të mëdha për vepra, që në dukje të parë janë vepra të vogla të adhurimit. Për shembull, në një hadith, Profeti (paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi të) na tregon se recitimi Sures el-Ikhlas është e barabartë me një të tretën e recituar në Kur'an, sure e cila mund të lexohet në vetëm 5 minuta. Është e vërtetë se disa raporte rreth avantazheve të akteve të caktuara janë diskredituar nga dijetarët e hadithit, si hadithe joautentike, por ende shumë hadithe të tjera janë autentike. Hadithi i mësipërm i Sures el-Ikhlas është raportuar nga Buhariu. Shuma e shpërblimit për disa vepra të vogla mund të duket në mënyrë disproporcionale e madhe, por një burim i këtyre “granteve” është verifikuar, kur është vërtetuar se Profeti i ka bërë me të vërtetë këto deklarata, që është e mjaftueshme për besimtarët e vërtetë për të larguar dyshimet dhe hequr çdo skepticizëm. Besimi i tillë tregon një nivel të lartë të besimit në Allahun dhe Profetin e Tij. Përveç kësaj, ky besim nuk është një pohim i thjeshtë, kjo është vërtetuar nga veprimi; nga entuziazmi për të përfituar nga këto oferta speciale, vazhdimisht. Është interesante se në një hadith, Profeti e lidh këtë tipar me praktikën, duke kujtuar Allahun xh.sh (duke bërë dhikër), e cila nga ana tjetër, bënë një pjesë në "oferta speciale". Pejgamberi a.s. na tregon se Allahu thotë: “ Unë jam tek mendimi i robit Tim për Mua dhe Unë jam me të sa herë më përmend Mua. Nëse më përmend në veten e tij do ta përmend në veten Time. E nëse më përmend në një kuvend do ta përmend në një kuvend më të mirë. Nëse më afrohet një pëllëmbë do t’i afrohem një pashë. Nëse më afrohet një pashë do i afrohem një milje. Nëse do vijë drejt meje duke ecur do shkoj drejt tij duke vrapuar”. (Hadith kudsij, Buhariu) Plot shpresë në mëshirën e Allahut, ne aspirojmë për shpërblimin e tij të premtuar, besimtarët e përkushtuar në këtë Pazar, shpenzojnë kohën e tyre për këto oferta dhe të maksimizuar fitimet e tyre.[justify]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Përfitoni nga ofertat speciale! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Përfitoni nga ofertat speciale! :: Komentet

No Comment.
 

Përfitoni nga ofertat speciale!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: