islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty96%VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty0%VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty0%VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty0%VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty1%VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty2%VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Empty
01062013
MesazhVEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!!

VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! Images?q=tbn:ANd9GcQ6v3y31SQ3-j30BKIOQVzbP7W2_SkVCH8Z5--JJgPT_Q9gwVjENëse e vepronim një çerek të asaj që e shkruajmë dhe e lexojmë nëpër Facebook, do të bëheshim melek të cilët ecin nëpër tokë.
Mirëpo fatkeqësisht shumica nga ne nuk veprojnë sipas asaj që e shkruajmë apo e lexojmë, dhe ato mbeten vetëm se thjesht fjalë të bukura.
Ne kemi dëshirë të arrijmë deri te ajo dhe secili nga shpreson të vepron me të!
Për këtë arsye thotë unë nesër do të veproj ... nesër do të filloj ta përmisoj veten ..
Nesër ...???
Askush nga ne nuk e di se kur do të vijë ajo nesër!!
Dhe nuk e dimë se a do të jetojmë derisa ta arrimë atë nesër!
Ndoshta do t'i vendosim kokat e tona mbi jastëk dhe nuk do të kemi mundësi t'i ngremë për së dyti herë, dhe nuk do të mundim ta jetojmë atë nesër, ku në të dëshironim ta përmisonim veten.
Pra mos e prit të nesërmen, po fillo menjëherë nga ky moment të veprosh atë që e shkruan dhe e lexon nga këshillat dhe urtësitë nëpër Facebook.
Askush nuk të garanton se do të jetosh deri nesër!!
Nga arabishtja: Irfan JAHIU

Allahu ju shperbleft per postimin.
I love you Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... I love you
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven www.islamieshtedrit.com Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!! :: Komentet

No Comment.
 

VEPRO ME ATË QË E SHKRUAN DHE E LEXON NËPËR FACEBOOK!!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: