islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty96% [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty0% [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty0% [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty0% [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty1% [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty2% [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

  [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Empty
01062013
Mesazh [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit]

"Praktikimi i fesë ka qenë ma i fortë se tani, edhe pse kanë qenë ma t'pa shkolluem njerëzit, e kanë besu ma fortë Zotin, edhe iu kanë friku Atij, edhe kanë kqyr me i kry obligimet e Tij, E tash sa ma t'shkolluem, une shpesh here po iu thomë, sa ma t'shkolluem, sa ma dijetarë, ma larg feje, pe kputni lidhjen me qiellin, e keni rrok lidhjen veç me shoqi shojin këtu, bile edhe shumë here p'e thërrasin njerin zot, zoti filani, e çfarë emni po ia leni Zotit atëherë, Atij Krijuesit të gjithësisë?! Ajo për mu osht ni devijim i madh, ni gabim i madh, se njeriu, te njeriu ekzistojnë dy komponente; njana e trupit, tjetra e shpyrtit. Shpyrti edhe mendja jonë t'qiellit, trupi osht i tokës, i dheut, u formue prej dheut, edhe n'dhe ka me u shkri, ka me u tretë! Kurse mendja edhe shpyerti jonë të qiellit, e aty na pak po interesohemi me i rujt ato!"

[Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit]
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] 934873_470205819730461_727887562_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
 [Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit] :: Komentet

No Comment.
 

[Hajriz Demaku - Bashkluftëtarë i Shaban Polluzhës, fetarë e atdhetarë, mësues i popullit]

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: