islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty96%Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty0%Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty0%Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty0%Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty1%Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty2%Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Amira
Vizitor
Anonymous


Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ?   Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyTue 28 May 2013 - 15:46

as selamun aleykum wa rahmatullahi wa barakatuh..

une jom pej gjermanis em falni kur i shkruj fjalt keq..

une jom bo besimtare para 6 muj alhamdulillah amo baba edhe mama skan hiq qef.. nuk ma lejojn shamin edhe shum em piskatin per shum sene qe pe boj..
ni shoqe ka thon se ka ni djal besimtar dhe shum djal i mir osht.. edhe mas si osht baba jam kunder qeto sene kom vet n xhami a bon mo taku me qat djal nxhami me Imamin.. tani jemi taku edhe kemi vendos se po dojm mu martu..
mama jam e ka dit se jom njoftu amo se din se e kemi bo krejt halal in shaa Allah.. edhe tani hoxha em ka thon se baba jam smunet me kon vali (kujdestari) se aj nuk i kqyr qeto kriteret islamit.. ky bile kunder to osht..
une e kam axhen besimtar edhe aj munet mu kon vali (kujdestari) jam..
amo aj po thot se sbon.. aj po thot se baba oshz vali edhe kur nuk osht besimtar.. normal qashtu osht.. amo kur osht kunder tani nuk osht ma.. Allahu alem..
a munesh me fol me axhen tam edhe mi kallxu qysh osht puna? ose kur e kom une keq mu mem kallxi qka osht mir ?
falemenderit, barakAllahu feekum..
as salamun aleykum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ? EmptyThu 30 May 2013 - 21:13

Selamun Alejkum.
Me lejoni njiherit tju uroj per ate se jeni nga ta besimatre qe Islamin e tregoni edh ne praktik e jo vetem ne fjal.
Sa i takon punes suaj mendoj se keni bere mire qe njoftimin me at djalin e keni bere sipas rregullave fetare. Meqense hoxha atje ju ka dhene ca keshilla qe mendoj se ka te drjet ne ato padhyshim, por sipas medh hebit Hanefi ne martes edhe nese prindi nuk pajtohet vajza ka te drejt te zgjedh vet sepse behet fjal per at personalisht, kete e thon duke u bazuar ne Hadithin e Muhammedit a.s. kur njiher shkon nji vajz i ben ankes Muhammedit a.s. duke i thene se prind e kan fejuar per nji djal qe ajo se deshiron, Muhammedi a.s. i thot se ajo fejes nuk eshet valide pa pelqimin tend. Vajza me pas i thot: Ja Resulallah un pajtohem me ate qe prind kan bere, por vetem doja te di se a kemi te drejt ne zgjedhjen e bashkshortit.
Pra sipas kesaj lejohet martesa pa pelqimine prinderve, por do te ishte me mire qe te marish edhe pelqimin e tyre, sepse sado kudo prind jan edhe ata por ne rastin tend siq e keni cekur edhe juve ata qe duhett te te japin perkrahjen tende mu ata jan penguesit si psh mbulesen si dhe gjera tjera.
Un mendoj se poqese minxha juja eshte fetar i mir mundet ai te jet vekili i juaj, dhe ai duhett babait tuaj dalngadal tia sqaroj disa gjera.
Shpresoj se cdo gje do te shkoj sipas planifikimit te Allahut.
Allahu e din me se miri.
Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje Hoxhes:kush eshte valiu jem ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: