islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty20%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty7%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty7%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty7%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty7%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty7%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty7%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty37%Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Empty
MesazhTitulli: Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues   Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues EmptyMon 13 May 2013 - 21:56

Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues Elhamdililah-198x198
Njëherë, Davudi a.s e pyeti Allahun: “O Zoti im, cila është mirësia më e vogël ndaj meje?” i Madhërishmi i zbriti: “O Davud, merr frymë”…” Davudi a.s bëri ashtu, dhe Allahu tha: “Kjo është mirësia më e vogël ndaj teje.” (uddetu – s- sabrin ve zakiratush-shakirin, Ibn Kajimit).

Mos harro…

Mirësitë e panumërta… dhe pakujdesinë nga zemra largoje… jeta është vetëm një dhuratë e Atij që të jep atë që kërkon… dhe për këtë gëzohu, bëhu rob falënderues… gëzohu, duke e ditur se Ai është që kujdeset për ty, Ai që bëri të bashkohen dy detra dhe Ai që flakët e zjarrit i bëri të ftohta.

Vetëm për t’i ndihmuar ata që e duan dhe Razz i bëjnë vetëm Atij… a nuk t’i largon mërzit? Vallë a ende dyshon se vetëm Ai mund tët shpëtoj?

Gëzohu o besimtarë, duke e ditur se me Allahun asnjëherë nuk je i humbur… gëzohu duke e ditur se premtimi i Tij do të përmbushet, dhe se mëshira e Tij është pranë atyre që bëjnë mirë… gëzohu, sepse me Allahun shpresa, falja dhe e nesërmja më e mirë nuk pengohet… gëzohu, duke e ditur se Zoti yt është i përhershëm… po si mund të frikohesh nga diçka, ndërsa në anën tënde është Zoti i qiejve dhe i Tokës?

Mu për këtë, ktheju vetëm Atij, gëzohu se e ke Allahun, dhe vepra të mira bën… mbushi sytë me lot, hiqe perden nga shpirti yt, dhe me frymëmarrje çdo gjë kujto…. jeta është një dhuratë, pra ji një rob falënderues…

Allahu ju shperbleft per postimin.
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Jeta është dhuratë, bëhu rob falënderues
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: