islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty96%Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty0%Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty0%Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty0%Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty1%Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty2%Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut Empty
13052013
MesazhDuajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut

Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut (u59u)dashuria%20ne%20familje%20love%20family
Mu `adh ibn Xhebel (Allahu qoftë i kënaqur me të) ka transmetuar se Profeti (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi të) ka thënë:" Allahu thotë:
"Dashuria ime u është premtuar atyre që e duan njëri-tjetrin për hir Timin. Dashuria ime u është premtuar atyre që vizitojnë njëri-tjetrin për hir Timin. Dashuria ime u është premtuar atyre që u japin njëri-tjetrit për hir Timin. Dhe dashuria ime u është premtuar atyre që qëndrojnë të lidhur me njëri-tjetrin për hir Timin '. "(Ahmedi)
Allahu na ka treguar që dashuria e tij është e lidhur me aktet e dhembshurisë ndaj të tjerëve. Afrimi pranë Allahut xh.sh. përfshinë mirëmbajtjen dhe riparimin e marrëdhënieve tona me familjen dhe miqtë.
Normalisht, aktivitetet sociale nuk janë gjërat e para që të vijnë në mendje kur jemi duke shpresuar afrimin tek All-llahu. Në vend të kësaj ne mund të përqendrohemi në namaz, bamirësi, dhe aktet e tjera të adhurimit. Megjithatë Allahu në urtësinë e Tij ka lidhur dashurinë e Tij me ruajtjen e marrëdhënieve të mira me njerëzit në jetën tonë. Ndërsa dëshira për ngritje shpirtërore mund të shkaktojë një tërheqje që qon te adhurimi dhe izolimi, ne jemi këtu të ju kujtojmë se lidhjet tona njerëzore janë domosdoshmërisht pjesë e adhurimit tonë.
Kur njerëzit e kërkojnë dashurinë e Allahut me anë të marrëdhënieve të tyre, ne fillojmë për të dëshmuar akte të mahnitshme të mirësisë, akte që ishin të pranishme në jetën e shokëve të Profetit a.s. Njerëzit janë të gatshëm të sakrifikojnë për njëri-tjetrin, vetëm për të qëndruar të lidhur mes vete.
Njerëz të tillë nuk duan mirënjohje, ata vetëm duan që të jenë pjesë e grupit të privilegjuar, atyre të cilët i do Allahu xh.sh.
/mesazhi/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut :: Komentet

No Comment.
 

Duajini njerëzit që të fitoni dashurinë e Allahut

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: