islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty20%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty7%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty7%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty7%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty7%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty7%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty7%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty37%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)

Shko poshtë 

Si i kaloni tre muajt?
1.Agjëroj nafile.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty19%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 19% [ 12 ]
2.Agjëroj borxhet.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty6%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 6% [ 4 ]
3.Agjëroj të adaptohem.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty3%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 3% [ 2 ]
4.Pendohem.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty32%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 32% [ 20 ]
5.Normal si krejt muajt.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty10%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 10% [ 6 ]
6.I shtoj ibadetet.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty30%Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
 30% [ 19 ]
Totali i votave : 63
 
Poll closed

AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
MesazhTitulli: Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)   Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySun 12 May 2013 - 14:31

Es-selamu alejkum të nderuar antarë/e si dhe ju vizitor të nderuar të Forumit islami eshte dritë. Një herit shfrytëzojm rastin që tua bëjm përhajr hyrjen e tre muajve të bekuar duke iu lutur Allahut xh.sh të na pranoj ibadetet agjëriemt si dhe të na fal gabimet ashtu që muajn e ramazanit ta presim të pastër si dhe lutja më e madhe është që të na mundësoj që ta arijm Ramazanin amiin.
Pasi që ne dje u futëm ne tre muajt për tu bërë më aktiv si dhe të mësojm ndonjë praktik të re nga ju ne e bëmë këtë sondazh për ta mar opinionin tuaj se ju si do ti kaloni kto tre muaj?
Ju për tju përgjigjur sondazhit keni mund0δsi duke votuar si dhe duke shkrujtur koment sepse nga komentet ne msojm edhe mendimet tuaja.
Wes-selamu alejkum me respekt stafi i forumit.
www.islamieshtedrit.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)   Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptySun 12 May 2013 - 17:24

Eselamu alejkum vellezer dhe motra,njeher dua tua bej per hajr hyrjen e tre muajve dhe inshalla Zoti na i pranon te gjitha veprat e mira qe do i bejm gjat kesaj periudhe dhe na i shlyen mekatet e bera:une personalisht gjat kesaj periudhe do te fal sa me shum nafile namaz dhe do te bej teube dhe shpresoj qe Allahu xh.sh.do te mi pranon keto vepra.Dhe te mos harroj pa u thene se po afrohet nata Regaib e cila bie te enjten ne mbremje ,nate ne te cilen ku besimtari musliman ka shperblime te medha dhe i pranohet cdo lutje dhe cdo pendim dhe i falet cdo mekat....Allahu na beft per hajr keto tre muaj dhe inshalla i kalojm ne ibadet dhe vepra te mira...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)   Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) EmptyTue 21 Apr 2015 - 14:04

Rifillojm me sondazhin aktual pyetja juaj se ckaa do te beni per tremuajt e bekuar?

Allahu ju shperbleft per postimin.
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty
MesazhTitulli: Re: Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)   Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka do të bëni për tre muajt? (Sondazh aktual)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: