islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! Empty
MesazhTitulli: Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?!   Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! EmptyWed 8 May 2013 - 17:12

Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! 20130511I ndikuar nga artikujt e shumtë të gazetave,vogëlushi i kërkoi profesorit t 'i jepte njohuri rreth " Trekëndëshit Bermuda të Djallit ". Sipas atyre që kishte mësuar nga shkrimet e ndryshme,kjo zonë i thithte si një " vrimë e zezë " avionët dhe anijet që i afroheshin dhe i asgjësonte ato pa i ngelur as nam e as nishan.

Mësuesi e kishte kuptuar që edhe nxënësit e tjerë kishin onteres të dëgjonin rreth kësaj teme.Pasi vizatoi në dërrasën e zezë një trekëndësh dhe i shpjegoi një nganjë ato që dinte,tha:

- Kjo temë ka edhe njëë këndvështrim tjetër të ndryshëm.Sa përqind është mundësia të përpiheni nga ky trekëndëshi i djalli?

Disa nga nxënësit thanë se probaliteti i udhëtimit në atë zonë është një në njëmijë,edhe njëmijë, edhe nëse realizohej kjomundësi e vogël,rreziku i hyrrjes në këtë trekëndësh i avionëve ose anijeve, si pasojë e defekteve të tyre, është një në milion,ndërsa disa nxënës tjerë thonin se edhe nëse mund të fundoset anija,egziston mundësia për të shpëtuar,kështu që mundësia për tu thithur nga ajo zonë zbret në një në miliard.

-Me siguri që e keqkuptuat se sa të largëta janë këto mundësi për ju.Në këtë mënyrë , a nuk del si rezultat se sa e kotë është të lodhësh kokën me një temë të tillë?!

Nxënësit pasi menduan pak, u hodhën e thanë:

Po, por duhet të kemi interes për këtë temë për të mos u përballur me reziqet që mund të na dalin, edhe pse këto mund të jenë të largëta.

Pastaj mësuesi pranë trekëndëshit vizatoi një drejtkëndësh të madh.

Shqetësimi është diçka që egziston tek të gjithë ne , që nga krijimi, tha ai.Porse shqetësimi që ndjejmë ndaj trekëndëshit të djallit, as sduhet ta ndjejmë dhe ndaj këtij drejtkëndëshi?!

Të gjithë nxënësit , si të kishin bërë marveshje, thanë njëzërit:
-Çfarë drejtkëndëshi është ky, mësues?
Mësuesi me zë plot dashuri,tha:
-Ky që shihni është " drejtëkëndëshi i varrit " ,nxënës!
Drejtkëndëshi, në të cilin do të hyjmë të përgatitur,atëherë nëpërmjet asaj rruge do të mbërrijmë në xhennet.[justify]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Trekëndëshi i bërmudeve apo Drejtëkëndëshi i varrit?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: