islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! Empty
MesazhTitulli: O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu!   O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! EmptyMon 6 May 2013 - 15:34

O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! 200-150_1367236425Tregohet se një fshatar nga Benu Israil, pa një ditë një burrë në bregdet i cili thërriste me sa kishte në kokë:”Kush më sheh mua, mos i bëjë padrejtësi askujt pas kësaj dite!”
Fshatari i afrohet dhe e pyet:”O rob Zoti! Çfarë të ka ngjarë?!”
Burri i tha:”Unë punoja polic në oborrin mbretëror. Njëditë, erdha këtu në bregdet dhe pashë një peshkatar i cili kishte nxënë një peshk goxha të madh. Unë i kërkova të ma japë, por ai refuzoi. I kërkova t’ia blej dhe ai sërish nuk pranoi. Atëherë e godita me kamxhik në kokë dhe ia mora me dhunë peshkun. Rrugës për në shtëpi, peshku më kafshoi gishtin tregues. U orvata ta heq gishtin nga dhëmbët e goja e peshkut, por nuk munda. Kur mbërrit anë shtëpi, fëmijët më ndihmuan dhe me zor e nxora gishtin nga dhëmbët e peshkut. Por më e keqja akoma nuk kishte ndodhur. Menjëherë gishti mu mavijos dhe filloi të fryhej dhe mbushej me qelb. I detyruar, vajta tek një doktor, i cili me ta parë më tha se është gangrenë. Nëse nuk do të pritej gishti, sëmundja do të kalonte tek krahu e mandej në të gjithë trupin, duke rrezikuar jetën. Kështu, u detyrova dhe pranova të ma presë gishtin. U ktheva në shtëpi, por nuk munda të vë gjumë në sy, për shkak të dhimbjeve të padurueshme. Të nesërmen vajta sërish tek doktori i cili më këshilloi të presim dorën dhe ashtu bëmë. Por sëmundja u përhap në parakrah. Dhimbjet ishin aq të mëdha, saqë ulërija pa ditur ç’të bëja. Doktori ma preu krahun në bërryl, por dhimbja mu përhap në pjesën e mbetur të krahut. Dhimbja se vinte dhe shtohej më shumë, derisa preva dhe krahun ngjitur me supin. Disa njerëz që erdhën të më vizitojnë, më pyetën se si filloi dhimbja dhe unë u tregova historinë e peshkut. Ata më thanë:”Nëse do e kishe kthyer peshkun që ditën kur të filloi dhimbja, ti kishe kërkuar të falur dhe t’ia kishe bërë qejfin, nuk do të kishte ndodhur kjo që të ka ndodhur. Prandaj, shko kërkoji falje dhe bëja qejfin, para se sëmundja të përhapet në gjithë trupin.”
Unë nuk lashë vend pa e kërkuar, derisa më në fund e gjeta. Menjëherë i rashë në gjunjë duke i puthur këmbët dhe me sytë e përlotur i thashë:”Pash Zotin më fal!”
I habitur, ai më pyeti:”Kush je ti?!” Unë iu përgjigja:”Jam ai që të mori peshkun me dhunë.” Dhe i tregova gjithçka kishte ngjarë pas asaj dite, si dhe i tregova krahun e cunguar. Atij i rrodhën lot kur më pa në atë gjendje dhe më tha:”Të kam falur!”
Unë i thashë:”Pash Zotin më trego çfarë lutje dhe mallkimi më ke bërë, kur ta mora peshkun!” Ai tha:”Po. Në ato çaste thashë:”O Zot! Ky ma tregoi gjithë forcën e tij dhe më mori ushqimin tim. O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu!”

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
O Zot! Tregoja fuqinë Tënde këtij njeriu!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: