islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty20%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty7%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty7%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty7%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty7%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty7%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty7%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty37%Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Empty
MesazhTitulli: Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri   Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri EmptySat 27 Apr 2013 - 19:32

Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri Images?q=tbn:ANd9GcQ1zx5wvAhCsA0x-BbjLP6xeeFb0vg_D6Z0eabg_TklnLKyzLA0QQ
Lojërat e fatit janë shndërruar në një plagë të shoqërisë, të afta për të shkatërruar me dhjetëra e dhjetëra familje e jetë njerëzore. Për t’u kuruar, vetëm vullneti nuk mjafton, hapi i parë është të pranosh problemin, pasi kemi shumë raste që mbërrijnë tek ne të shtyrë nga familja, por nuk e kuptojnë që po bëjnë gabim. Këto janë rastet e pamundura për t’u ndihmuar, pasi mungon elementi kryesor, ai i një njeriu që me të vërtetë dëshiron të ndryshojë.
Lojërat e fatit janë kthyer ne një sëmundje shkatërruese, e krahasuar me drogat e rënda që shkatërrojnë personalitetin e pjesëmarrësve te cilët janë kryesisht të rinj.
Nëse në vendin tonë mentaliteti apo droja i pengon personat të cilët janë të varur nga këto lloj lojërash për t’u shprehur falë shoqërisë, nuk do të thotë se nuk ekzistojnë tek ne viktima të këtyre lojërave. Nuk ka ende një studim që të tregojë saktësisht numrin e njerëzve të vrarë të plagosur apo numrin e familjeve të shkatërruara. Por ne e dimë me saktësi se përmasat e kësaj plage janë vërtet dramatike. Përveç kësaj – sipas psikologëve – njerëzit qëfrekuentojnë lojërat e fatit kalojnë depresione në shkallë të ndryshme,
dëshpërime të thella, frikë për të ardhmen si dhe mbeten ndër personat më të padëshiruar në
shoqëri.
Rinia dhe adoleshentët janë bërë viktimat më të shpeshta të këtij “sporti”. Edhe pse me ligj moshat e
reja ndalohet të frekuentojnë kazinotë ata sërish janë klientë të rregullt.
Pse nuk zbatohet ligji dhe pse lejohen këta të rinj të jenë pjesë e kësaj lojë të rrezikshme që po i gropos
çdo ditë e më thellë? Përgjigjja mbetet enigmë ! Mbase nuk është i vetmi ligj që nuk zbatohet por mund ta quajmë një më shumë ndër ligjet e tjera të pazbatuara që po i shtohet shoqërisë sonë, në vend që
të ndodh e kundërta.
Megjithatë një ditë shoqëria do të kthejë kokën pas dhe do të kuptojë se në ç’gjendje është futur tani një pjesë e konsiderueshme e saj. Droga është vërtet një plagë e rëndë, e shkaktuar nga trafiqet e paligjshme.
Ndërsa bixhozi, një dramë që sot po lejohet nga shteti.
Muhamet Salihi II-A

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Ndikimi i lojërave të fatit në shoqëri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: