islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty20%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty7%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty7%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty7%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty7%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty7%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty7%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty37%Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Teknologji: Programet më të mira antivirus

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Teknologji: Programet më të mira antivirus Empty
MesazhTitulli: Teknologji: Programet më të mira antivirus   Teknologji: Programet më të mira antivirus EmptySat 27 Apr 2013 - 17:36

Teknologji: Programet më të mira antivirus Anti_virus-264x188
Interneti mund të jetë vend shumë i rrezikshëm nëse këtu gjendeni pa mbrojtje. Për shumë përdorues programet e njohura antivirus mund të paraqesin problem pasi që xhepi i tyre nuk u lejojnë që t’i blejnë ato. Gjithmonë dhe pothuajse për çdo gjë ekzistojnë alternativa, përkatësisht versione pa pagesë të programeve të caktuara për mbrojtje nga viruset dhe rreziqet e ndryshme të cilat mund të shkaktohen nga rrjeti i internetit, nga faqet e caktuara. Në vazhdim do të paraqesim programet më të mira antivirus që momentalisht janë në treg dhe të cilat natyrisht mund të merren falas.

AVG

Kjo është një pako solide e programit për mbrojtjen e të dhënave. Në treg janë antivirusi, skaneri për postën elektronike, mbrojtja nga vjedhja e identitetit dhe mbrojtja e veçantë me rastin e shëtitjes nëpër internet, përkatësisht me rastin e vizitës së faqeve të caktuara. Kur ndërfaqja është në pyetje, kjo ndoshta është më e komplikuara nga të gjithë antivirusët që gjenden momentalisht në treg, kështu që nevojitet kohë shtesë për “arritjen e cakut”. Shumica e përdoruesve e zgjedh programin antivirus AVG pikërisht për shkak të paletës së gjerë të shtesave, derisa mbrojtja është në nivelin e mesatar. Këtë antivirus mund ta shkarkoni dhe gjeni në ueb-sajtin: free.avg.com.

Avast

Ky është njëri nga programet më të popullarizuara në botë kur është në pyetje mbrojtja nga viruset dhe rreziqet e ndryshme. Është shumë i thjeshtë për instalim, dhe pas këtij veprimi skanimi i shkurtë i kompjuteri do t’u shfaq dhe tregojë problemet e tanishme dhe problemet potenciale që mund të paraqiten në të ardhmen e afërt. Në testin e pavarur (AV-Test) antivirusi Avast është treguar si njëri nga programet më të kompletuara për mbrojtjen nga të gjitha “sulmet” që vijnë nga interneti. Këtë antivirus, natyrisht nëse jeni të interesuar për të, mund ta gjeni në ueb-faqen www.avast.com.

Avira

Ndoshta e ka ndërfaqen më komplekse kështu që do t’ju duhet pak kohë që të mësoheni me të dhe ta shihni se si funksionon, kuptohet në mënyrë të drejtë, por antivirusi Avira është shumë i fuqishëm kur është në pyetje mbrojtja nga viruset. Përveç programit kryesor, në ofertë është edhe shtesa për mbrojtje me rastin e shfrytëzimit të shfletuesve të ndryshëm të internetit. Me ndihmën e tij përdoruesi ka mbrojtjen shtesë nga viruset dhe rreziqet e ndryshme, bllokon reklamat nga interneti dhe ofron edhe mbrojtjen e veçantë me rastin e shfrytëzimit të rrjeteve të ndryshme shoqërore. Megjithatë për shkak të kësaj do të ndryshohet edhe faqja fillestare me rastin e kërkimeve të ndryshme në internet. Faqja ku mund ta gjeni këtë program kundër viruseve të ndryshëm është: www.avira.com

Malwarebytes

Asnjë antivirus nuk ofron mbrojtjen 100 për qind, ndërsa ky është edhe një program i cili mund të shfrytëzohet si mbrojtje sekondare kur nuk jeni të sigurt se antivirusi kryesor ka bërë ndryshime dhe nuk ofron mbrojtjen e dëshiruar. Është shumë i thjeshtë për përdorim, ndërfaqja ofron vetëm disa opsione dhe gjëja e mirë në tërë këtë gjë është se programi nuk është “i vështirë dhe i rëndë” për kompjuterin. Pas skanimit, programet e padëshiruara mundeni lehtë t’i largoni nga sistemi. Adresa ku mund ta gjeni antivirusin malwarebytes është www.malwarebytes.org.

Bitdefender

Ky program nuk duhet assesi të jetë zgjidhja primare, përkatësisht antivirus i cili do t’ju ofrojë mbrojtjen në kohën reale, pasi që në thelb ai nuk e ofron një gjë të këtillë. Antivirusin Bitdefender duhet secilën herë ta startoni në mënyrë që t’ju skanojë fajlat e dëshiruar. Dhe në këtë është më i miri. Definitivisht është njëri nga programet që do t’i dallojë 99% të sulmeve të dëmshme, të cilët programet tjera do t’i lëshojnë dhe do t’ju ikin nga filtrat e tyre. Edhe këtë program mund ta gjeni në internet nëse dëshironi ta shkarkoni dhe atë në adresën: www.bitdefender.com

Mbrojtja për pajisje mobile

Gjithnjë e më i madh është numri i përdoruesve që në internet qasen nëpërmjet telefonave mobil. Për këtë tashmë janë paraqitur versionet e antiviruseve të njohur për pajisjet me Android dhe sistemin operativ iOS. Këtu janë “Avira”, “AVG”, “Avast”, por edhe “Zone”, “Gdata” dhe shumë të tjerë. Sipas hulumtimeve të fundit, sulmet në telefonat dhe pajisjet tjera, si tablotë, janë në rritje të dukshme, ndërsa cak i këtyre sulmeve është më së shumti sistemi operativ Android i kompanisë së njohur “Google”.

E dimë që këta antivirus që i përmend më lart nuk ofrojë mbrojtjen e plotë, por marrë parasysh që janë falas ata ofrojnë disa mundësi të mira. Por nëse keni para dhe dëshironi të keni një siguri të plot atëherë në treg mund të gjeni programe të ndryshme të cilat ofrojnë një mbrojtje të plotë.
Shpresojmë që sado pak ju kemi ndihmuar me këta antivirus duke u ofruar disa informacione, e juve u mbetet të zgjidhni se cilin dëshironi ta shkarkoni dhe instaloni në kompjuterin tuaj.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Teknologji: Programet më të mira antivirus 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Teknologji: Programet më të mira antivirus
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: