islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A je Gatiiii???!!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A je Gatiiii???!!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A je Gatiiii???!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A je Gatiiii???!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A je Gatiiii???!!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A je Gatiiii???!!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A je Gatiiii???!!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A je Gatiiii???!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A je Gatiiii???!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A je Gatiiii???!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A je Gatiiii???!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A je Gatiiii???!!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A je Gatiiii???!!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
A je Gatiiii???!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
A je Gatiiii???!!! Empty20%A je Gatiiii???!!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
A je Gatiiii???!!! Empty7%A je Gatiiii???!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
A je Gatiiii???!!! Empty7%A je Gatiiii???!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
A je Gatiiii???!!! Empty7%A je Gatiiii???!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
A je Gatiiii???!!! Empty7%A je Gatiiii???!!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
A je Gatiiii???!!! Empty7%A je Gatiiii???!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
A je Gatiiii???!!! Empty7%A je Gatiiii???!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
A je Gatiiii???!!! Empty37%A je Gatiiii???!!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A je Gatiiii???!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

A je Gatiiii???!!! Empty
MesazhTitulli: A je Gatiiii???!!!   A je Gatiiii???!!! EmptyTue 23 Apr 2013 - 19:17

A je Gatiiii???!!! 20130410

Zere se sot,bota eshte Mesxhidi Nebevi....
Zere se ai (Profeti , a.s) ndodhet ne te gjithe mimberet.
Ai eshte ne te gjitha mimberet ne te gjitha kursite.
Ai eshte mesuesi qe qendron para te gjitha rahleve.
Zere se te gjithe zerat e botes i perkasin atij.
Per te shkrujane te gjithe librat dhe artikujt.
Zere se ai therret prej te gjithe ekraneve....
Zere se cdo shkolle eshte mbeshtetur ne ate Mesxhid te shenjte.
Zere se te gjitha endrrat, po shohin ate.
Zere se ai po te zgjat doren, po te fton, po te therret....
A je gati, pyete zemren a je gati, pyete veten, pyete, pyete.....
A je gati tia mbash doren?
A je gati ti japish ze zerrit te tij?
A je gati ti shkosh pas?
A je gati ta vesh ballin ne sexhxhde, ne xhenet?
Zere se ne shtepine tende ai trokiti papritur....
Deren e zemres tende....
A je gati ta hapesh?
Zere se te doli perpaa , ku je duke shetitr ne ndonje rrugice,
A je gati ti thuash tu befshin kurban nena dhe babai im?
A je gati ti thuash ti je shpirt, ti je zemer?
Zere se ai , nga zinxhirret te shpetosh,
Ai te thirri, prangat e kembeve te ti kepuse...
A je gati te spetosh nga prangat dhe sinxhiret?
Zere se zbriti dhe erdhi nga Hira...
Ne fytyre i i dallohet thellesia , ankthi dhe emocioni i thirrjeve...
Lexo!Lexo!Lexo me emrin e Zotit tend Krijues..."
Ne syte e tij duket barra e shpalljes prej takimit me Xhebrailin a.s
A je gati te behesh Hatixhe (r.anha)
A rrjedh ne venat tua besnikria e Ebu Bekrit r.a ?
A je gati te behesh Aliu r.a?
Te kaperdisesh besimin ne moshe te femirijese.
Te shtrihesh ne shtratin me rrezik,vdekje?
A je gati te behesh Sumeje apo Jasir, duke e ditur se fundin do ta kesh i therur copa copa?
A je gati te behesh Bilal, edhe sikur besimi te te dale perballe si dicka per te cilen duhet ta paguash shtrenjte?
Apo deshiron te behesh Omer,qe piu eliksirin e nje reforme rrenjesore te shpirtit te tij?
Kur?Si?Ne ckohe te arrin ai ne zemren tende?
Kur?Si?Ne ckohe do te cele lulja e Pejgamberit ne boten tende?
Sikur ai te lexonte Kuran gjithmone,gjithmone,gjithmone....
Cfare do te beje?
A je gati te ngopesh me Kuran?
A je gati ti fshish urrejtjet ndaj vllezerve te tu besimtare?
A je gati te kaperdish zemerimet?
A je gati te pastrohesh nga papastertite e zemres?
A je gati ti lutesh Allahut duke thene: "Me jep dashuri, O Zot! Fale vellain tim,O Zot!Pastroje zemren time,O Zot!"
A je gati te paisesh me dashuri?
A je gati ta vesh koken ne toke si Ebu Dherri?
E te thuash: "Shkele kete koke , qe te kuptoje e te mos shohe me kurre zemer te zeze ne nje fytyre te zeze".
A je gati ti vendosesh duart mes atyre duarve?
Si do te vije Profeti ne jeten tende?
A je gati te pyesesh?
Zerre se ai u rrethua ne Hunejn dhe ti e sheh....
Zerre se para teje qendronte, kur ne Uhud dhembet ia gjakosen...
I pe kur Hamzait ia kafshuan melcine...
Pe Musabin duke rene pertoke.
Si do te ndiheshe?
Cfare do te ndjeje ne zemren tende?
Dritherim,dhimbje apo vaj?
A do te doje te ishe prej atyre qe u hodhen ne prehrin e vdekjes si deshmore,duke thene:"Nese Muhammedi ka vdekur,perse te rrojme ne?"
Laje zemren dhe mendjen...
"Sulltani nuk vjen ne saraj pa iu ndertuar shtepia!"
Nderto shtepine e shpirtit.
Shpenzo gjithcka qe ke,per Pejgamberin fisnik.
Zere se pak me vone,dera jote do te trokase dhe ai do te urdheroje....
A je gati?
A je gati?
A je gati?

Ahmet Tashgetiren
Marur nga revista islame tika Mars 2013

Allahu ju shperbleft per postimin.
A je Gatiiii???!!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
A je Gatiiii???!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: