islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik Empty
MesazhTitulli: Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik   Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik EmptyMon 22 Apr 2013 - 18:10

Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik Muslim-mother-300x198-264x174
Ibn Hubejre, guvernatori i Irakut, u mundua ta detyrojë imam Ebu Hanifen r.h, ta pranojë detyrën e gjykatësit të sheriatit (kadiut).

Kur Ebu Hanife refuzoi kërkesën e guvernatorit të Irakut, u dënua me 110 goditje me kamxhik. ai u godit aq keq sa që kishte problem të marr edhe frymë.

Dënimin dhe goditjet i duroi me një trimëri të paparë, mirëpo kur dëgjoi se nëna e tij ishte shumë e pikëlluar për belanë e tij, filluan t’i dalin lotët.

Në momentin që u lirua tha: “Mërzia dhe pikëllimi i nënës sime ishte më i rëndë për mua se sa goditjet me kamxhik.”

Burimi: Fada’il Ebi Hanife

(Breziiri)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Ebu Hanife: Pikëllimi i nënës time ishte më i rëndë se goditja me kamxhik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: