islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty96%MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty0%MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty0%MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty0%MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty1%MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty2%MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Empty
22042013
MesazhMOS I MBYLL TË GJITHA DYERT!

MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! Tumblr_lyxqv7ngck1qfikcoo1_400_200_200
Suhejl ibën Amru, Allahu e mëshiroftë, së bashku me gruan e tij ishin në udhëtim. Gjatë rrugës u ballafaquan me disa kaçak, të cilët ua morën të gjitha të hollat dhe ushqimin që e kishin me vete. Pas vjedhjes kaçakët ulen të hanë nga ushqimi që e vodhën dhe Suhejl ibën Amrus ia tërhoqi vëmendjen udhëheqësi i tyre i cili nuk ishte ulur me ta dhe i habitur i tha: Pse nuk ha së bashku me ta?!

Ia kthehu: Jam agjërueshëm!! Suhejli mbeti i habitur dhe i tha: Vjedh dhe agjëron!!

Iu përgjigj: Unë e lë një derë mes meje dhe mes Allahut, me shpresë, se do të hy në të ndonjë ditë.

Një vit apo dy vite pas ndodhisë, Suhejli po të njëjtin njeri e pa në Haxh, ishte kapur për mbulesën e Qabesë dhe ishte bërë njeri asket dhe adhurues i madh. Ky njeri i penduar, kur e pa Suhejlin e njohu menjëherë dhe i tha: A e mësove se kush e len një derë mes tij dhe mes Allahut, do të hyn në të një ditë nga ditët.

"O biri Ademit, i mjeri ti nëse i mbyll të gjitha dyert mes teje dhe mes Allahut, edhe nëse je mëkatar dhe gjynahet të kanë mbuluar. Vjen dita ku ndoshta një derë ti hap të gjitha dyert e tjera".

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

Allahu ju shperbleft per postimin.
MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT! :: Komentet

No Comment.
 

MOS I MBYLL TË GJITHA DYERT!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: