islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty96%Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty0%Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty0%Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty0%Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty1%Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty2%Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arta sino
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 3
Data e regjistrimit : 02/04/2013
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : Tirane

Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time.   Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptyThu 4 Apr 2013 - 12:21

Selam Alejkun!
Shpresoj qe te kem nje pergjigje sa me shpejt sepse e kam shume te nevojshme.Kam rreth 3 vjet e martuar dhe e kam djalin 2 vjec.Problemi im eshte shume madhor.Familja ime nuk ishin dakort per kete martese dhe me kundershtuan shume ashper derisa me vune para pergjegjesise te madhe.Donin qe te martohesha me dike tjeter me gjendje ekonomike shume te mire por katolik.Nejse.U detyrova u largova nga shpia se nuk kisha zgjidhje tjeter.U martova dhe burri im nuk ja fal familjes time qe nuk e pranuan ate si dhender por donin dike tjeter dhe jam e denuar qe mos te shkoj me kurre ne shtepine e nenes time edhe pse familja ime u penduan dhe pranuanrealitetin.U bashkova me familjen time pas 1 viti sapo kisha lindur djalin.Kjo jo se nuk doja une por nuk me linte burri as te kontaktoja me to ne tel.Edhe sot qe po ju shkruaj ai nuk me lejon te shkoj te prindit e mi por vetem 1 here ne muaj kur ata vijne te un.Problemi nuk perfundon ketu.Gjeja qe nuk shkon eshte se une nuk kam marrdhenie te mira me tim shoq.Zihemi shume shume shume...dhe jo per gjera madhore por per gjera shume elementare.Ai nuk me kushton fare vemendje,nuk rri me mua,nuk fle me mua,nuk merret me mua,nuk do tja di per mua,me flet shume keq,etj etj.me ka mbyllur ne shtepi dhe vet del deri pas mesnate dhe thote kisha pune.Un dua tju kujtoj se kam gati 1 vit qe fal namazin dhe 2 vjet qe agjeroj.Im shoq nuk flet e as nuk agjeron edhe pse ka mbaruar medresene ne Turqi.Ai teorikisht me thote cfar thote Allahu per jeten martesore por ai vet nuk zbaton asgje.tani kemi rreth 5 - 6 muaj qe as nuk kemi fjetur bashke.Dhe arsyeja e shte se ai me akuzon mua qe jam bere si grifshe.Gjykoni ju lutem a kam te drejte ti them un burrit ti puno dhe mos fli gjume deri ne 3 mbasdite dhe te rrish ne internet gjithe naten.Ai nuk punon fare eshte futur ne borxhe dhe i merr lek vellezerve qe i ka jashte shtetit.Un jetoj me vjerren dhe 3 kunata qe nuk e kam te lehte jetesen me to.Gjitashtu ka filluar me ofendon mua dhe familjen time me fjale te ndyra edhe me ka qelluar biles edhe ne muaj Ramazani kur kam qen me agjerim.I kam then qe dua te ndahem por me kercenon me djalin.kam folur shume shpesh dhe me qetesi.Ka ndryshuar vetem 1 dite pastaj e njejta gje.Nga une nuk i mungon asgje.I respektoj familjen dhe farefisin e tij nderkohe qe ai me zi me ka len kur me vdiq gjyshja.Dhe shume peripeci te padrejta qe me ben.Si te veproj se jam shume e lodhur nga jeta ime dhe po vuaj nga te gjitha anet.Me jepni nje keshille.Allahu ju a shperblefte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
MesazhTitulli: selam   Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySat 6 Apr 2013 - 12:11

Selamun Alejkum.
Perderisa e lexoja shkrimin tuaj besomni se me befasoi jeta e juaj, jo per dic tjeter por per ate sepse burri juaj qenka nji nga ata persona qe shum mir duhte ti dij rregullat dhe pergjegjesit bashkshortore per ate sepse edhe ai vet e paska kryer Medresen.
Nga ajo qe un kuptova me siguri burri juaj ka ndonji lidhje me ndonji tjeter nepermjet netit, dhe ai tash me jeton ne iluzionet e tija qe ndoshta nuk do ti arrij kurr, por veq do ti ngelin si nje enderr dhe nji dit do te pendohet per te gjitha gabimet e tija por do te jet teper von per ket pendim.
Ashtu sikur qe e obligoi gruan ndaj burrit e obligoi edhe burrin ndaj gruas me pergjegjesit qe ai duhte ti kryej si kryefamiljar, ne te kunderten edhe gruja ka te drejt te kerkoj shkurorezim poqese jeta e saj nuk shkon sipas rregullave qe eshte parapar me Islam. Allahu xh.sh edhe shkurrorrezimin e ka lejaur ne disa raste, kjo vertetohet edhe me thenjet profetike.
Un mendoj se ju duhet njiher qete bisedoni me familjen tuaj tia tregoni gjendjen e juaj,si dhe poqese vjen deri ne shkurrorezim edhe ky te jet ne menyr sa me te mir, sepse cdo njeri ka te drejten e vet te kerkoj jeten e tij.
Si perfundim pasiqe te mendoni se nuk ka rrugedalje tjeter dhe ne ket menyr jeta nuk mund te perballohet ather shkurrorezimi do te ishte rrugdalja e fundit por pasiqe te mendoni se kan perfunduar te gjitha variantet tjera.
Do te ishte mire qe te konsulltoheni edhe me ndonji teollog qe keni me afer e ndoshta edhe ai do tu jepte ndonji sugjerim tjeter.
Allahu e udhezoft burrin tuaj e juve u dhasht durimin gajt perballimit te kesaj situate.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Shemsaaa
Motrat islame
Motrat islame
Shemsaaa

Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 08/09/2011
Mosha : 40
Nacionaliteti-Sheti : Wyhl am Kaiserstuhl , Germany

Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time.   Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. EmptySun 7 Apr 2013 - 15:41

Selam Alejkum moter muslimane , ky rrefimi jot me beri te qaj lus Allahun per ty dhe gjitha motrat muslimane qe Allahu tju jep forc e ti tejkalojn problemet e jetes e ti shperblej ne ket dynja e Ahiret Amin qofsh nen meshiren e Allahut .!

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time.   Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje Hoxhes: Si te veproj me jeten time.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: