islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty20%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty7%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty7%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty7%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty7%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty7%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty7%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty37%Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike Empty
MesazhTitulli: Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike   Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike EmptyWed 3 Apr 2013 - 0:40

Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike 200-150_1364899872

Egjipti ka përgatitur pajisje teknologjike për të bllokuar qasjen në faqet e internetit me përmbajtje pornografike

Thotë nënkryetari i Komisionit rregullator të telekomunikacionit Kombëtare, Sherif Hashem, i cili shton se teknologjia me të cilën do të parandalohet përhapja e përmbajtjeve pornografike në internet, është i gatshëm për përdorim.
Nga janari, ofruesit e internetit janë duke instaluar filtrat për të bllokuar qasjen në faqet e tilla të internetit.
Hashem shtoi se Komisioni nuk është duke pritur nga autoritetet që të përcaktojnë se cilat faqe duhet të bllokohen.
Gazeta Egiptase "Independent" shkruan se bllokada pasoi pas vendimit të Gjykatës Administrative të Kajros nga maji i vitit 2009, i cili ndalon faqet pornografike të internetit, sepse ato ndihmojnë në "përhapjen e imoralitetit, gjë që shkatërron traditën, e me këtë edhe interesat e vendit, si dhe sigurinë shoqërore dhe kombëtare."
Pritet që ky projekt, i bllokimit të faqeve të caktuar të internetet, të kushtoj afro 3.7 milion dollarë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Egjipti përgatit teknologjinë për të bllokuar faqet pornografike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: