islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty96%Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty0%Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty0%Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty0%Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty1%Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty2%Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime:

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ali Ibrahimi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 17/03/2013

Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
MesazhTitulli: Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime:   Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySun 17 Mar 2013 - 11:13

Selam
Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e
Nenes sime: Ka 6 vite qe eshte operuar nga kanceri i gjirit, Ka dasht Allahu i
Madherishem sherimi i saj me ndihmen dhe udhezimin e Allahut ka qene i
sukseshem (Nena ime i Fal 5 Kohet e namazit dhe gjate tere ketij procesi ka
qene bindshem e mbeshtur ne Allahun XH.SH), mire po tani e ka nje breng e cila
po e mundon vazhdimisht, ne gjirin e saj ( ku ka qene e operuar) eshte shtuar
nje lloj silikoni, brenga e saj eshte se a lejohet varrimi i nje muslimane me
ate pjese te shtuar dhe a eshte mekat ( kete e ka bere nga nevoja e
domosdoshme).

Ju pershendes dhe paqja e Allahut qofte mi te gjithe Muslimanet dhe Pasuesit e
sunetit te Pejngamberit tone te Dashu Muhamedit Sallallahu aleyhi ve sellem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: Empty
MesazhTitulli: selam   Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime: EmptySun 17 Mar 2013 - 13:16

Selamun Alejkum.
Njeherit elhamdulil-lah qe eshte sheruar.
Ska nevoj te brengoset fare per te sepse nuk eshte mekat.
Me respekt

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Selam Alejkum - Te nderuar vllezer dhe motra kam nje pyetje ne lidhje me brengen e Nenes sime:
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: