islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
pyetje hoxhes se nderuar EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
pyetje hoxhes se nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
pyetje hoxhes se nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
pyetje hoxhes se nderuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
pyetje hoxhes se nderuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
pyetje hoxhes se nderuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
pyetje hoxhes se nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
pyetje hoxhes se nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
pyetje hoxhes se nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
pyetje hoxhes se nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
pyetje hoxhes se nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
pyetje hoxhes se nderuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
pyetje hoxhes se nderuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
pyetje hoxhes se nderuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
pyetje hoxhes se nderuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
pyetje hoxhes se nderuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
pyetje hoxhes se nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
pyetje hoxhes se nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
pyetje hoxhes se nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
pyetje hoxhes se nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
pyetje hoxhes se nderuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
pyetje hoxhes se nderuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
pyetje hoxhes se nderuar Empty96%pyetje hoxhes se nderuar Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
pyetje hoxhes se nderuar Empty0%pyetje hoxhes se nderuar Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
pyetje hoxhes se nderuar Empty0%pyetje hoxhes se nderuar Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
pyetje hoxhes se nderuar Empty0%pyetje hoxhes se nderuar Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
pyetje hoxhes se nderuar Empty1%pyetje hoxhes se nderuar Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
pyetje hoxhes se nderuar Empty2%pyetje hoxhes se nderuar Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 pyetje hoxhes se nderuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar EmptySat 16 Mar 2013 - 11:08

selam alejkum hoxhe i nderuar... doja te beja nje pyetje kur ber nikahun me te fejuarin por nuk keam shkuar akoma te jetoj me te a ban ta quash burri ime.? apo eshte haram? kisha edhe nje pyetje tjeter nese burri ime e ka nje femi jashte martese a e ka obligim ai para Allahut ti jap mbiemrin e tij? te lutem hoxhe i nderuar per hir te Allahut me kthe pergjigjje se po me me mundon kjo gje se nuk dua te hyj ne gjynah per hir te allahut. se vetem un fali namaz e dua ta mesoj te fejuarin si eshte me mire te behet rreth kesaj ceshtje. se shume persona po me thon mos ja permend femiun te fejuarit shume se po e don shume por leje ta harrojne se kete femi e ka me nje grua te huaj por per hir te allahut un nuk mund ta bej kete gje tja largoj evladin nga zemra e tij ta fshehi kete krijes te allahut jo per allah nuk e bej per kete te pyes hoxhe i nderuar te lutem me keshillo si eshte me mire te veproj? ma bej halllall hoxhe shume i nderuar... Allahu te shperblefte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar EmptySun 17 Mar 2013 - 13:13

Selamun Alejkum.
Poqese ju keni bere kurorezimin(niqahun) sipas rregullave fetare nuk ka asnji te met qe at ta therrisni burr,ai me tani pas kurorezimit llogaritet edhe burri juaj, pra nuk eshte haram.
Sa i takon femis jashtmartesore njiherit duhet te dijm se ne Islam nuk lejohet famij jashtmartseore.edhe pse pyetja juaj eshte pak e koklavitur por mendoj se nuk eshte me rendesi edhe aq mbiemri sa do te kishte qen me me rendesi qe ai te kujdeset per mirmbajtjen e tij ushqim veshmbathje etj etj.
Me respekt

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar EmptySun 17 Mar 2013 - 15:46

selam alejkum hoxhe i nderuar persa i perket pyetjes se 2 mund qe une thash per mbiemrin doja te thoja edhe qe ti blesh te gjitha ati femie te kujdesesh per te ta shkollosh ta duash. doja te thoja si te veproj? a veproj gabim un nese mundohem ti flas mire burrit tim per femien edhe ai e don shume por mua me duket obligim para allahut ta bej kete gje. Allahu te shperblefte hoxhe i nderuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar EmptySun 17 Mar 2013 - 22:05

Allahu ju shpërbleft motër për interesin që tregoni për islamin në përgjithësi dhe Forumin islamieshtedrit në veçanti.Njëherit Allahu ju forcoft në dinin e Tij.Allahu e shpërbleft hoxhën tonë të nderuar Mr.Uzeir Ibrahimin i cili nuk nguron që ti përgjigjet çdo pyetje në kohën sa më të shpejt.Pra Allahu ja shpërbleft çdo mund të tij...Amiin.
Deshta edhe unë të inkuadrohem me disa fjal sa i përket pyetjes së dytë pra sa i pëtket fëmiut jashtmartesor.Ashtu siç ka thënë Hoxha i nderuar gjërat e tyra jan të ndaluara reptësisht në islam por ja që ndodjën apo në këtë rast ka ndodhur atëher çka të bëjm.
Duhet që babai në këtë rast burri juaj përshkak se jeni në niqah dhe aj veçmë është burri juaj legjtim.Duhet të pendohet tek Allahu me një pendim të sinqert për veprën e bërë .pasi që ne e dim se çdo njeri gabon e Pejgamberi a.s ka thënë: Çdo bir i ademit ( çfo njeri) gabon,por më i mirë ptej gabimtarve është ai që pendohet.
Tash në këtë rast në pyetje është ai fëmi ,ajo foshnje e pa faj ajo krijes e Allahut xh.sh.Jo që duhet por obligohet që prindi baba ta mer atë fëmijë tja jep nbiemrin r tij ,fenë e tij dhe ta ushqen e veshmbath ashtu siç obligohet me fëmiun e ligjshëm.Pasi që ai është pjes e tij dhe kemi argumente se fëmiju është i babës dhe mer mbiemrin e babës dhe fen e babës por gjithsesi i lejohet dhe sguxon ti.ndalohet
shiqimi vizita edhe nënës.Allahu e din më së miri
Me respekt Admin
Eeselamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
pyetje hoxhes se nderuar 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar EmptyMon 18 Mar 2013 - 11:05

Allahu iu shperblefte vella i nderuar... allahu iu heqte nje breng nga brengat e dites se gjykimit. allahu me amin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar EmptyTue 19 Mar 2013 - 16:43

Amiin gjithve inshaallah.

Allahu ju shperbleft per postimin.
pyetje hoxhes se nderuar 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
pyetje hoxhes se nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: pyetje hoxhes se nderuar   pyetje hoxhes se nderuar Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
pyetje hoxhes se nderuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: