islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij Empty
MesazhTitulli: Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij   Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij EmptyThu 14 Mar 2013 - 16:48

Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij 200-150_1363183753

"I dashur Allah

Emri im është Ahmed.
Mësuesja ime më ka thënë se Ti më ke krijuar. Të faleminderit, Allah.
Mësuesja thotë se në qoftë se duam diçka, atëherë atë duhat ta kërkojmë vetëm nga Ti. Dhe nëse diçka na pengon, duhet ta themi vetëm Ty...
Javën e kaluar, kam qarë shumë, Allah ...
A e di pse?
Sepse Babai im e shtyri gjyshën time dhe ajo u rrëzua në tokë.
Gjyshja qau shumë ... Mua nuk më pëlqen kur ajo qan. E kur ajo qanë, qaj edhe unë.
Shkova te nëna ime dhe i tregova asaj atë që bëri babi, dhe i thash se kjo më pëlqeu. E unë e di që edhe nëna ime i bërtet gjyshes, dhe e shtyn atë. Nëna më ka thënë që këtë mos t’i tregoj askujt, sepse ky është sekreti ynë i vogël ...
Çfarë është sekreti, o Allah? Pse nuk mund t’i tregoj askujt?
Babai dhe nëna nuk kujdesen për gjyshen. Kur ajo nuk është aty, gjithçka flasin për të. Ata thonë se ajo është "barrë" dhe unë nuk e di se çfarë është ... çfarë është barra, o Allah?
Kur ishte gjyshi, të gjithë ishin të lumtur. Të gjithë duheshin dhe ishin të sjellshëm mes veti. Por, kur gjyshi erdhi tek Ti, të gjithë thonin pse edhe gjyshja nuk shkoi bashkë me të ...
O Allah, a do ta thërrasësh Ti edhe gjyshen time të vie te Ti?
Mami dhe babi nuk më lejojnë të luaj me gjyshen, at thonë se ajo së shpejti do të vie te Ti. E unë dua të luaj me të, ajo kënaqet kur luan me mua, e kur unë shkoj, ajo qan...
O Allahu, mua nuk më pëlqen kur gjyshja ime qanë ...
Një ditë shkuam në piknik. Gjyshja nuk erdhi me ne ... e pyeta nënën, e ajo më tha se gjyshja nuk donte të vinte me ne. Atë natë unë shkova te ajo, ta pyes pse nuk erdhi me ne, ajo më tha se nuk ndihej mirë.
Në mëngjes i thash nënës se gjyshja nuk ndihet mirë, ajo më bërtiti dhe më tha që t’mos flas me të ...
Ditën tjetër, gjyshen e kishin dërguar diku. E kërkova kudo, por nuk e gjeta. Ndoshta atë e kishin dërguar te mjeku, sepse ajo nuk ndihej mirë, por në mbrëmje e kthyen ...
Ajo ishte në gjumë. E shikoja, por ajo nuk lëvizte fare. E pyeta nënën se çfarë ka ndodhur, ndërsa ajo më tha se gjyshja redhi tek Ti, Allah ...
Mësuesja thotë se ata që vijnë tek Ti hyjnë në Xhenet dhe pijnë qumësht të ëmbël...
Edhe unë e dua atë qumësht të ëmbël ... me gjyshen dhe gjyshin tim ...
Allah, kam dëshirë që ata të jenë të lumtur tek Ti...
Të lutem, kujdesu për ta. Mos i le të qajnë. Jepu atyre molla të bukura dhe ëmbëlsira ...
E kur unë të vij tek Ti, dua që të jam me ta. Do të jem edhe unë i mirë.
Të premtoj, Allah. Do të falem, dhe para gjumit do të bëj lutje ...
O Allahu, a do t’ma japësh edhe mua Xhenetin?
Të dua ... "“Zoti yt ka dhënë urdhër të prerë që të mos adhuroni tjetër pos Tij, që të silleni në mënyrë bamirëse ndaj prindërve. Nëse njërin prej tyre, ose që të dy, i ka kapur pleqëria pranë kujdesit tënd, atëherë mos u thuaj atyre as “of - oh”, as mos u bë i vrazhdë ndaj tyre, po atyre thuaju fjalë të mira (të buta, respektuese). Dhe në shenjë mëshire shtrije pranë tyre krahun përulës e respektues dhe thuaj: “Zoti im! Mëshiroi ata të dy, sikurse më edukuan mua kur isha i vogël”.
Kur'ani, El-Isra, 23-24.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Letra e djaloshit të vogël i cili i ankohet Allahut për prindërit e tij
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: