islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty96%Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty0%Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty0%Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty0%Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty1%Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty2%Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
MesazhTitulli: Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve    Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyWed 6 Mar 2013 - 23:45

Selamu alejkum ,hoxhe i nderuar me falni qe po behem e bezdishme me pyetje ,por kam nje shqetesim ,
un kam 4 kater vjet qe e fali namazin,mirpo problemi im eshte se kur jam ne shkoll nuk mundem ta fali namazin e drekes dhe te ikindis ne kohen e vet ,ne dimer kur eshte dita me e shkurter nuk mundem ta mbrrij edhe namazin e akshamit kjo ndodh sepse me ligjerata filloj ne mengjes ne ora nente dhe mbaroj vone nga ora kater mbas dite,dhe kur vij ne shtepi i fal namazet e mbetura ,por nuk i fali kaza cdo namaz por i fali komplet sa rekate ka secili namaz p.sh,dreken 10 ikindin 8 dhe akshamin 5 rekate .Pyetja ime eshte a eshte gabim me i fal keshtu namazet e mbetura apo jo,nese eshte gabim me tregoni nese keni mundesi se si ti fali keto namaze ...ma beni hallall dhe Allahu ju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum   Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve EmptyThu 7 Mar 2013 - 13:55

Selamun Alejkum.
Me lejoni qe se pari te shpreh kenaqein time kur po ndegjoj se jeni nga ata persona qe po mundoheni te kryeni faljen e namazeve, e qe eshte nje urdher nga urdherat e Allahut xh.sh, shpresojm qe kete obligim te kryeni rregullisht, duke e lutur Allahun xh.sh qe juve dhe te gjitheve tua pranoj Amin.
Sa i takon faljes se namazit si cdo obligim tjeter qe e ka kohen e caktuar poashtu edhe namazi e ka kohen e vet se kur duhet te falet, poqese ki namaz nuk mund te falet ne kohen e vet ate do e plotesojm me vonesa (pasi ti kalon koha e qe hyn ne rrangun e nemazeve kaza) por duke i falur vetem farzet.
Rasti i juaj me sa kuptova un ben pjes ne ket grup te ketyre namazeve per ate se ju jo nga deshira juaj, por per shkaqe te tjera nuk keni mundesi qe kohet e namazeve te kryeni ne kohen e vet.
Ateher ju pasi qe te ktheheni nga shkolla dhe ne momentin qe jeni kthyer veq me nese ka hyr koha e namazit te Akshamit se pari do e falni namazin e Akashamit normal me farze e sunnete,e me pas do i falni ata namaze te cilet u kan ngelur pa falur si psh do e falni Dreken vetem farzin e drekes e me pas Iqindin poashtu vetem farzin, nedrsa sunnetet nuk do ti falni. Sunetet falen vetem ateher kur jemi duke e falur namazin ne kohen e vet.
Mirepo ne momentin qe ju jeni kthyer nga shkolla por ka koh per namazin e Akshamit si psh ka edhe nja 20 min, lejohet ta falni vetem namazin e Iqindis te asaj diteje e jo edhe namazin e drekes si kaza per shkak se eshte momenti kur dielli po perendon e sipas rregullave te Fikhut jan 3 koh kur nuk lejohet falja e nemazeve (eshte haram qe te falet namazi ne at koh) ato koh jan gjat lindje se diellit derisa ti kaloj 45 min, kur dielli eshte ne zenit ne kup te qiellit si dhe gjat perendimit, por dijetaret thon se edhe pse eshte dielli ne prendim lejohet vetem falja e namazit te Iqindis qe vetem e vetem te mos ngelet kaza.
Si perfundim namzaet qe falen ne kohen e vet falen me sunnete dhe farze ndersa namazet qe falen pasi qe u kalon koha ateher ato falen vetem farzet. ne raste te tilla ju do i falni vetem farzet e atij namzit qe i ka kaluar koha.
Me respekt.
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje hoxhes rreth faljes se namazeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: