islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Empty
MesazhTitulli: Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .   Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 28 Feb 2013 - 0:17

Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . 557904_4816232317388_1657384351_n

Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .
Pejgamberi a.s. I zgjate atj doren e majte per ta pershendet, ndersa hoxha e pyeti pejgamberin a.s pse po me pershndet me doren e majte?
Pejgamberi a.s. iu pergjegj: Dora ime e djathte me eshte lodhur nga pershendetjet e shumta te shehideve (deshmoreve) sirian.
Hoxha e pyeti: Deri sa do te zgjate keshtu ne Siri?
Pejgamberi a.s iu pergjegj:’’ Ka mbetur edhe çereku i enes (per tu mbush) ajo eshte Istigfari’’.
Ju lutemi kur ta shperndani kete thoni estagfirullah edhe ate saa te mundeni, ndoshta Allahu i nxjerr nga kjo gjendje vellazerit tone ne Siri.
Perktheu : Mervan Berisha

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Empty
MesazhTitulli: Re: Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .   Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 28 Feb 2013 - 0:19

Estagfirullah Estagfirullah Estagfirullah.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Empty
MesazhTitulli: Re: Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .   Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . EmptyThu 28 Feb 2013 - 6:23

Estagfirullah,Estagfirullah,Estagfirullah,Estagfirullah,Estagfirullah.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Empty
MesazhTitulli: Re: Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .   Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem . Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hoxha Muhammed Hassan ka pare ne enderr resulullahin salallahu alejhi ve selem .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: