islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Nje pyetje hoxhess EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Nje pyetje hoxhess EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Nje pyetje hoxhess EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nje pyetje hoxhess EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nje pyetje hoxhess EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nje pyetje hoxhess EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje pyetje hoxhess EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje pyetje hoxhess EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nje pyetje hoxhess EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nje pyetje hoxhess EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nje pyetje hoxhess EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nje pyetje hoxhess EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nje pyetje hoxhess EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje pyetje hoxhess EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje pyetje hoxhess EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nje pyetje hoxhess EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nje pyetje hoxhess EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nje pyetje hoxhess EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nje pyetje hoxhess EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nje pyetje hoxhess EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nje pyetje hoxhess EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nje pyetje hoxhess EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Nje pyetje hoxhess Empty96%Nje pyetje hoxhess Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Nje pyetje hoxhess Empty0%Nje pyetje hoxhess Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Nje pyetje hoxhess Empty0%Nje pyetje hoxhess Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Nje pyetje hoxhess Empty0%Nje pyetje hoxhess Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Nje pyetje hoxhess Empty1%Nje pyetje hoxhess Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Nje pyetje hoxhess Empty2%Nje pyetje hoxhess Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nje pyetje hoxhess

Shko poshtë 
AutoriMesazh
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess EmptySun 24 Feb 2013 - 18:50

selamu alejkum .Hoxh deshta me te vet nje pytje per drejtimi ne fakulltet edhe tasht une gjith prej qe kur jom kan i vogel gjith kah feja jom kan i mir amooo tasht te shpijes po ma bojn shko ne ekonomik se munesh ne te ardhmen me hi ne pun nashta amo une pe ni veten te pa sigurt se e di qe me zemer kom deshi me shku ne fakulltetin e shkecave isalme amo dqyysh prinderit pak si penges pom dalin edhe hoxha bile ma ka ba um tha 8 imam jan ne komunen ton qe rrin e nuk punojn se jan te nxame kjret gjamijat me hoxh a ki naj keshill a jooo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Re: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess EmptyTue 26 Feb 2013 - 18:20

a ka mundesiii pak ma shpejt pergjigjejet me i kthyyyy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Re: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess EmptyWed 27 Feb 2013 - 9:13

Um falnii qe 3 dit jom tu e prit pergjigjen edhe sma keni kthyy a ka hoxhh a ska ktuuuu respektoni edhe ju pak rregullat bile 1 dit nuk vonohet e jo te une 3 dit ma keni vonuuu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir bllaca
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 150
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Mosha : 27
Nacionaliteti-Sheti : kosova

Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Re: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess EmptyFri 1 Mar 2013 - 17:52

Um falniii e 5 ditt qee nuk e kom mar pergjigjenej a hoxha ne pushimm dimror osht a ku oshttt birne ni hoxh qe i kthen pergjigjejet shpejt e jo 5 dit ktuuu @@@@@:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Re: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess EmptyFri 1 Mar 2013 - 18:14

Esselamun alejkum vella i dashur Valmir ,,po e shof qe pergjigjes tane nuk eshte pergjigjur Hoxha i nderum ,,por shkaqet nuk di pse nuk nuk eshte ne forum,,apo ndoshta eshten i nxanun me pune,,,Insha-All-llah sa me shpejt ju pegjigjet pytjes tende Insha-All-llah ,ose vella mundesh ta pyesesh vellaun tone Admin,,ose vellain toneZudi Fejzuli,,Selam..

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nje pyetje hoxhess Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Re: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess EmptyFri 1 Mar 2013 - 23:09

We alejkumu selam vlla i nderuar njëherit na bën hallall pëe vënesën Hoxha është i nxënë me disa peobleme private ndërsa unë jam jasht vendlindjes dhe jamë i nxënë me vasife kështu që kam shumë pak kohë që të merem me forum.
Sa i përket pyetjes tuaj vlla përgjigja është e thjesht drejtimin mere atë që të flen në zemër e me imponim.Prindërit dihet ku respektohen e jo në dituri sepse ajo është e drejta jote e jo e prindërve e në këtë rast bilem prindërit i shof gabim sepse ti Nje pyetje hoxhess 61460 po don me studiju islamin e ato ta imponojn një tjetër.
Por edhe tek ti shof një luhatje dhe nuk shof sinqeritet në vendosje sepse, që në fillim gaboni kur thoni profesion e hoxhallëku nuk është profesion po mision.Hoxhallarët që të paskan thënë se sdo të kesh vend të hish hoxhë si duket paskan qen materialista të mdhej dhe konkan tut se jau nxen venin.
Nëse edhe ti nuk e ke për Allah dhe të kesh knaqësi se do ta çosh në vend emanetin e Allahut do të jesh një thirës pa mos menduar postin dhe paaret shko për hoxhë a nëse kije qëllim fitimet materiale vendin e punës menjëfjal ta çelish lokalin me emrin islam siç bëjnë shum pseudohoxhallar duke fitu në emër të islamit atëher qëndro larg këtij fakulteti dhe përgjegjësis së quajtur hoxhë.
Weselamu alejkum
me respekt admin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nje pyetje hoxhess 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Nje pyetje hoxhess Empty
MesazhTitulli: Re: Nje pyetje hoxhess   Nje pyetje hoxhess Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje pyetje hoxhess
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: